Motorul Oradea - Clujana Cluj Napoca 1-8 (1-3) Au înscris: Paşca `18 / Morar `5 (autogol), Anton `25, `60, `66, Oprişor `34, `55, Striblea `47, Ilieş `75 Cartonaşe galbene: Cazan / Kadar Au arbitrat: Tiberiu Bone, Adrian Barna, Ciprian Danşa (toţi trei din Oradea) Motorul: Cioară - Cazan, Filimon (`20 Baul), Morar, Maliţa, Szilagyi (`75 Boros), Molnar (`74 Tătar), Andrei (`66 Iova), Berinczan, Paşca, Crişmariu. Antrenor: Pap Attila Clujana: Kadar - Pavel, Şerban, Oprişor, Striblea, Spânu , Anton, Ruşan (`75 Lobenschus), Muzuran (`66 Drăgoescu), Peti (`54 Turda), Lucaciu (`80 Indreica). Antrenor: Mircea Albon Campioana en titre, s-a impus fără probleme în faţa tinerei formaţii orădene, într-un meci disputat, ieri, pe arena Motorul. Terenul greu, îmbibat cu apă şi o ploaie morocănoasă de toamnă, ce a căzut pe parcursul primei reprize, le-a îngreunat considerabil misiunea jucătoarelor din ambele tabere, clujencele impunându-se graţie experienţei şi valorii. Gazdele au rezistat doar în primele 25 de minute de joc, cedând însă, treptat, până la finalul partidei. Dintre orădence s-au remarcat portăriţa Cioară (paradele sale limitând proporţiile scorului), Cazan, Maliţa şi Morar, evoluţia celor patru alături de marcatoarea Paşca, nefiind suficientă pentru a contracara forţa clujencelor, care la scorul de 1-0 au ratat, prin Pavel, şi o lovitură de pedepsă.