CIFRELE CAMPIONATULUI
LIGA A V-A, SERIA I, ETAPA 14
Voinţa Suplac - Minerul Şuncuiuş 2-1
Marcatori: Borzasi 20, 66 / Ambru 44
Toldy Sânnicolau de Munte - Slovan Valea Cerului 0-2
Marcator: Podhora 40, 81
Inter Aştileu - AS Unirea Oşorhei 1-0
Marcator: Olar 18
LPS Bihorul Oradea - CS Săcueni 1-8
AS Vadu Crișului - Foresta Tileagd 0-3
Unirea Bratca - Viitorul Popeşti* 3-0.
FC Bihor Legenda stă.
CLASAMENT SERIA I
1. FC Bihor 12 11 1 0 61–3 34
----------------------------------------------------------------------------------------
2. Inter Aştileu 13 10 0 3 49–23 30
3. CS Săcueni 13 7 2 3 41–19 26
4. Minerul Şuncuiuş 13 6 4 3 21–14 22
7. Voinţa Suplac 13 5 4 4 29–24 19
5. Viitorul Popeşti 13 6 1 6 22–20 19
6. AS Vadu Crișului 13 5 2 6 21–26 17
7. Unirea Oşorhei 13 5 1 7 24–25 16
9. Toldy 13 5 1 7 28–46 16
10. Unirea Bratca 13 5 0 8 41–50 15
11. Foresta Tileagd 13 3 2 8 29–44 11
12. LPS Bihorul 13 3 0 10 29–51 9
13. Valea Cerului 13 2 2 9 16-66 8
Etapa viitoare (25-26 martie): FC Bihor Legenda 1902 - Voinţa Suplac; Minerul Şuncuiuş - Unirea Bratca; AS Slovan Valea Cerului - LPS Bihorul; CS Săcueni - AS Vadu Crișului; Foresta Tileagd - Inter Aştileu; Viitorul Popeşti* - Toldy Sânnicolau de Munte 0-3.
SERIA a II-a
CSC Dacia Gepiu - Izvorul Cociuba Mare 5-0
Marcatori: Fărcuţa 15, Pocian 24, Cuc 36 (11 m), Letan 43, 63
Viitorul Tărian - Unirea Roşia 0-3
Marcatori: Hahău 12, 30, Moce 71 (11 m)
Biharea Vaşcău - Voinţa Ciumeghiu 7-0
Marcatori: Micula 6, 90, D. Monea 11 (11 m), 82, Sabău 15, 22, Teaha 61
Victoria Tulca - Cetatea Biharia 2-5
Marcatori: Fekete 22, Paveliuc 89 / Marian 36, Reşte 49, 89, Vajna 54, I. Cheregi 90+2
Vulturul Dobreşti - Zorile Bunteşti 3-3
Marcatori: Bocioc 43, 89 (11 m), Cl. Dume 63 / Diniş 33, D. Degău 37, Foghiş 48
Meciul CF Liberty Oradea - Gloria Căbeşti nu s-a putut disputa din cauza terenului impracticabil.
CLASAMENT
1. CSC Gepiu 12 9 2 1 38–15 29
----------------------------------------------------------------------------------------
2. Biharea Vaşcău 12 9 1 2 41-8 28
3. Unirea Roşia 12 9 1 2 40–14 28
4. Zorile Bunteşti 12 8 1 3 31-23 25
5. Izvorul Cociuba Mare 12 6 2 4 37–28 20
6. Cetatea Biharia 12 4 3 5 27-29 15
7. Victoria Tulca 12 4 3 5 17-23 15
8. Voinţa Ciumeghiu 12 4 3 5 22–30 15
9. Vulturul Dobreşti 12 4 2 6 18–32 14
10. Gloria Căbeşti 11 3 2 6 31–31 11
11. Viitorul Tărian 12 2 0 10 12–55 3
12. CF Liberty 11 0 0 11 5–33 0
Etapa viitoare (25-26 martie):Gloria Căbeşti - CSC Dacia Gepiu; Unirea Roşia - CF Liberty Oradea; Voinţa Ciumeghiu - Viitorul Tărian; Cetatea Biharia - Biharea Vaşcău; Zorile Bunteşti - Victoria Tulca; Izvorul Cociuba Mare - Vulturul Dobreşti.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.