"Fotbalul mic" revine în actualitate - Începe returul în Liga a IV-a
Campionatul Ligii a IV-a se reia în acest sfârşit de săptămână cu etapa a 16-a, prima din retur. Partea a doua a întrecerii propune o luptă interesantă pentru primul loc, în care sunt angrenate patru echipe, Universitatea Oradea, CS Diosig, CS Bihorul Beiuş şi Crişul Sântandrei.
Dacă CS Diosig va sta, Universitatea Oradea şi CS Bihorul Beiuş vor întâlni adversari incomozi, Unirea Livada, respectiv ceea ce nu se poate spune despre Crişul Sântandrei, care ar urma să întâlnească ultima clasată. Asta, dacă astăzi Padişul Bihorul Gurani se va prezenta la sediul AJF Bihor pentru efectuarea formalităţilor legate de participarea în continuare în competiţie.
MÂINE
ORA 11.00 seniorii (teren Universitate) - ora 13.00 juniorii (teren sintetic Baza Tineretului)
Universitatea Oradea - Unirea Livada
Ora 11.00 seniorii - ora 13.00 juniorii
Crişul Aleşd - Viitorul Borş
Ora 15.00 seniorii - Ora 13.00 juniorii
Unirea Valea lui Mihai - CSO Ştei
DUMINICĂ
Ora 15.00 seniorii - Ora 13.00 juniorii
CS Mădăras - CS 2 Oşorhei
CSC Sânmartin - CS Bihorul Beiuş
Ora 16.00 seniorii: Crişul Sântandrei - AS Padișul Bihorul Gurani
Meciul juniorilor va avea loc mâine, de la ora 16.00, la Cheresig.
CSM Olimpia Salonta - FC Paleu 3-0.
CLASAMENT - SENIORI
1. Universitatea Oradea 14 12 0 2 51-14 36
-------------------------------------------------------------------------------------
2. CS Diosig 14 11 2 1 47-16 35
3. CS Bihorul Beiuş 14 10 4 0 40-10 34
4. Crişul Sântandrei 14 10 2 2 54-17 32
5. Valea lui Mihai 14 8 1 5 28-14 25
6. CSO Ştei 15 5 8 2 35-24 23
7. CS Mădăras 13 7 1 5 33-32 22
8. Unirea Livada 14 5 3 6 35-42 18
9. Viitorul Borş 14 5 2 7 33-37 17
10. Crişul Aleşd 14 4 1 9 28-28 13
11. CS 2 Oşorhei 14 3 4 7 20-41 13
12. CSC FC Paleu** 14 2 4 8 15-21 10
13. CSC Sânmartin 14 2 4 8 14-37 10
14. Olimpia Salonta 14 2 2 10 18-36 8
----------------------------------------------------------------------------------
15. Padişul Bihorul Gurani* 14 0 2 12 13-84 -1
* Padişul Gurani a fost penalizată cu 3 trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei.
**CS FC Paleu s-a retras din campionat şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3
Se joacă şi în Cupa României
O serie de echipe din Liga a V-a vor juca în etapa I a Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2017-2018.
MÂINE
FC Bihor „Legenda 1902” – Toldy Sânnicolau de Munte (ora 14:00, teren Episcopia Bihor)
Slovan Valea Cerului – Minerul Şuncuiuş (ora 14:00, teren Suplac)
DUMINICĂ
Viitorul Tărian – Vulturul Dobreşti (ora 14:00, teren Girişu de Criş)
Dacia Gepiu – CF Liberty (ora 14:00, teren sintetic Baza Tineretului)
Voinţa Ciumeghiu – Victoria Tulca (ora 14:00)
Izvorul Cociuba Mare – Gloria Căbeşti (ora 14:00)
Unirea Oşorhei – AS Vadu Crişului (ora 17:00, teren sintetic Baza Tineretului).
Meciul Viitorul Popeşti – Unirea Bratca nu se va disputa întrucât prima echipă a anunţat că nu mai are posibilităţile financiare de a participa în competiţiile organizate de AJF Bihor.
Campionatul în eşalonul cinci se va relua pe 18 martie.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.