Clubul de Dans Sportiv Stephany din Oradea a participat, la finele săptămânii trecute, la două competiții de dans sportiv, obținând rezultate foarte bune.

Cu acest prilej, dansatorii CDS Stephany au obținut rezultate remarcabile, după cum urmează: Kistelek Open 2017, la Categoria Open Basic 14-15 ani, Robert Farcaș - Carina Cociota (Royal Dance Club Satu Mare), pereche mixtă, a ocupat locul 1; la WDSF Youth Open Latino, Laurențiu Gondor - Alexandra Ghender, locul 11, semifinală; la WDSF Junior II Open Latino, Milan Magyar - Diana Popa, locul 7, iar David Gorgan și Nicole Vanessa Barna, locul 8. Dansatorii orădeni au făcut o figură frumoasă și la Cupa Mirtys Dance - Concurs Ranking, unde, la categoria Junior II Open Latino, perechea formată din David Gorgan - Nicole Vanessa Barna s-a clasat pe locul 3.

„Suntem foarte mulțumiți de evoluția sportivilor noștri. Următorul concurs la care vor participa perechile CDS Stephany este Internaționalul Open al Timișoarei”, au declarat antrenorii Noemi și Istvan Toth.