La Arena "Antonio Alexe" Oradea (fosta Sala Sporturilor) se deschide, astăzi, începând cu ora 10.00, Cavi Expo-Fashion. Este primul târg de primăvară care expune, pentru vânzare, confecţii din piele şi blană, confecţii textile, articole de marochinărie, încălţăminte, dar şi lenjerie intimă şi cămăşi purtând marca prestigiosului creator de modă Cătălin Botezatu.

 

Organizatorul Târgului de primăvară "Cavi Expo-Fashion" este S.C. Cavior Com SRL Bucureşti, renumită firmă specializată în pregătirea şi susţinerea unor astfel de evenimente. Acum, la Oradea, consemnăm cea de-a VIII-a ediţie a Cavi Expo-Fashion, în contextul în care se organizează de două ori pe an un astfel de Târg - primăvara şi toamna.

Directorul general al S.C. Cavior Com SRL Bucureşti, d-na Florenţa Iordache, ne-a spus, ieri, că la actuala ediţie a Cavi Expo-Fashion participă cu produse 40 de firme din întreaga ţară, firme din centre de tradiţie şi ale căror produse de calitate pot fi cumpărate la preţ de fabrică. Important este, totodată, că, aici, se pot încheia contracte de livrare între producători şi firme de comercializare a produselor respective, realizându-se şi contractele necesare din partea firmelor bihorene pentru perfectarea participărilor viitoare la expoziţii de profil ce se vor organiza în ţară sub egida S.C. Cavior Com SRL Bucureşti.