Nojorid - Halloween la Şcoala cu clasele I-VIII
Ieri, 1 noiembrie 2011, a fost mare forfotă la Şcoala cu clasele I- VIII Nojorid. Elevii din clasa I şi clasa a II-a, coordonaţi de profesoarele pentru învăţământ primar Delia Horge şi Mirela Gligor, s-au pregătit pentru sărbătoarea de Halloween şi, cu mult entuziasm, toţi au intrat în spiritul sărbătorii.
Programul a debutat cu parada măştilor, moment pregătit de organizatoarea manifestării, profesoara pentru învăţământ primar Delia Horge. Au urmat premierea celui mai frumos "jack-olantern" şi alegerea celor mai reuşite costumaţii, cum ar fi: monştri, vampiri, vrăjitoare, lilieci, bufniţe şi alte personaje malefice. Cele două cadre didactice implicate în proiect au constatat că toate obiectivele propuse au fost realizate. Elevii au manifestat curiozitate şi au participat cu interes la toate activităţile: expoziţie tematică, concursul bostanilor şi parada costumaţiilor. Au fost oferite diplome pentru cele mai creative şi mai originale costume. Printre spectatori s-au aflat părinţi, directorul şcolii, prof. Mihai Pop, şi învăţătorul Gheorghe Petrila. La final, cadrele didactice au împărţit elevilor dulciuri, iar bostanii şi măştile au fost expuse.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.