Cel mai mare festival de dans sportiv din Estonia - ediția a VII-a, „Trofeul Tallinn 2019”, s-a desfăşurat la sfârşit de săptămână, printre câştigători numărându-se şi o pereche care a reprezentat Clubul de Dans Sportiv „Stephany” din Oradea.

Festivalul de dans a fost organizat în orașul Tallinn, capitala Estoniei.  În prima zi de concurs, sâmbătă, 24 august, s-au desfăşurat mai multe competiții cum ar fi: Open Rising Star Standard, Open Junior 1 E&D și Open Juvenile E&D, competiții în cadrul categoriei standard și latino. Clubul de Dans Sportiv „Stephany” din Oradea a fost reprezentat la acest Festival Internațional prin perechea formată din Tóth István Aramisz - Florentina Ciuca Dea (Clubul de dans sportiv „Suprem” Râmnicu Vâlcea). Perechea care a reprezentat România la această competiție din Europa a ocupat locul 1 la categoria de vârstă 12 - 13 ani la dansurile latino - americane. Noua pereche, formată recent, este un nou proiect de succes al antrenorilor Noémi Tóth şi István Tóth, care sunt încrezători în evoluția celor doi, că vor fi în măsură să obțină, împreună, și alte rezultate excelente care să devină o mândrie pentru dansul sportiv orădean și pentru cel din România.