Singurul duo de magicieni din țară, Eduard și Bianca au prezentat joi, 14 aprilie, de la ora 20.00, în Green Pub Oradea, spectacolul "Magician vs magician", în care cei doi iluzioniști s-au întors, pentru prima oară, unul împotriva celuilalt. Spectacolul a fost foarte bine primit, deoarece biletele s-au epuizat în doar patru zile, acest lucru motivându-i și mai mult să ofere publicului ceva original, mai ales în materie de magie.

 

De șapte ani oamenii îi cunosc în formula de "Eduard și Bianca, singurul duo de magicieni din țară”. La cererea publicului, cei doi iluzioniști au decis să prezinte pentru orădeni un spectacol original, amuzant, impresionant, așa că au ales un concept foarte diferit, devenind Eduard vs Bianca. "Din natură suntem amândoi persoane competitive și perfecționiste, așa că nu ne-a fost extrem de greu nici la repetiții să găsim modalități de a concura prin magie”, ne-a mărturisit Bianca. Spectacolul a fost foarte bine primit, deoarece biletele s-au epuizat în doar patru zile, acest lucru motivându-i și mai mult să ofere publicului ceva original, mai ales în materie de magie. Pe durata întregului spectacol, Eduard și Bianca au prezentat momente de magie fiecare individual, încercând să atragă publicul de partea unui posibil „câștigător”, desigur fără a uita să se saboteze din când în când. Totuși finalul  l-au realizat împreună, fiind un număr de magie dedicat în totalitate celor prezenți. Toate numerele prezentate, cu acest prilej, de cei doi magicieni au fost noi, interactive și originale, reușind să creeze o atmosferă foarte plăcută, dar și incitantă în același timp. "Asta ne-am propus de la început: nu doar un simplu spectacol de magie, unde noi concurăm, ci o adevărată experiență pentru cei din sală, reușind să îi trecem prin diverse emoții, de la râs la uimire și chiar până la lacrimi. Cu siguranță vom repeta spectacolul în Oradea, dar într-o locație mai mare și, desigur, ne dorim să ajungem cu el prin toată țara, pentru a le arăta tuturor cum arată un duel între magicieni”, a conchis interlocutoarea noastră.

Bianca Onița se numără printre puținele femei magician care practică această artă cot la cot cu bărbații. Ea a reușit să distrugă mitul conform căruia numai bărbații pot fi magicieni. În plus, datorită experienței dobândite ca gimnastă și dansatoare, spectacolele oferite de ea sunt cu totul și cu totul speciale. Bianca reușește să aducă un plus de feminitate și eleganță tuturor numerelor de iluzionism, arătând publicului o latură sexy, fermecătoare și plină de stil a magiei. Eduard Malița este cel mai tânăr Campion Național al Magiei în România și, totodată, este primul magician român care a participat și a câștigat numeroase premii în competițiile de peste hotare.