Stimată conducere, vă rog să aveţi bunăvoinţă şi înţelegere în ceea ce priveşte conţinutul acestor rânduri privind rezolvarea, în modul cel mai favorabil, celor propuse de mine. Ştiu că aveţi multe probleme în ceea ce priveşte transportul public, însă cu bunăvoinţă veţi putea rezolva şi doleanţa mea şi a mai multora. A) Prima problemă ar fi să înfiinţaţi un punct de oprire pe linia autobuzului nr. 12 pe str. M. Găina, pe partea dreaptă în sensul de la centru la intersecţia cu str. Ştefan Zweig, imediat după benzinărie. S-au creat spaţii foarte mari între punctele de oprire. B) Referitor la linia autobuzului nr. 12, pe toată lungimea lui, nici într-o staţie nu există peron de aşteptare. Atât eu, cât şi alte persoane cu greu urcă şi cu greu coboară din mijlocul de transport. Dumneavoastră ştiţi bine că cei mai mulţi călători au asupra lor diferite bagaje, pentru că am ajuns aceste zile destul de grele, când trebuie să umblăm mereu cu plasa, coşul etc., pentru a ne putea asigura existenţa. În cazul acesta, mâinile sunt totdeauna ocupate, dacă nu eşti atent, rişti că cazi în cap, mai ales la coborâre. Mulţumesc!