Jucătorul Adrian Mutu a înscris un gol, ieri, în partida din Cupa Angliei, pierdută de Chelsea în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa lui Arsenal Londra, jocul contând pentru optimile de finală ale competiţiei. Mutu a deschis scorul în minutul 40, golurile echipei Arsenal fiind înscrise de Reyes, în minutele 56 şi 61. Atacantul român, care a primit un cartonaş galben în minutul 24, a fost înlocuit de Gudjohnsen, în minutul 63. * Un alt internaţional român, Adrian Ilie, a marcat două goluri în meciul câştigat de echipa sa, Beşiktaş Istanbul, tot ieri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), în faţa celor de la Denizlispor, în cadrul etapei a XXI-a a campionatului Turciei. Ilie a marcat în minutele 41 (penalty) şi 67. Celălalt gol al echipei antrenate de Mircea Lucescu a fost înscris de Ahmed Hassan, în minutul 51. Pentru Denizlispor a marcat Timucin, în minutul 13. Adrian Ilie a evoluat până în minutul 77, când a fost schimbat cu Okan Koc, în timp ce Daniel Pancu a jucat pe toată durata partidei. Repriza secundă a început cu o întârziere de aproximativ 25 de minute, din cauza zăpezii acumulate pe teren. La pauză, angajaţi ai clubului Beşiktaş au curăţat gazonul de zăpadă şi au trasat liniile cu cărbune.