Fetele de la United Bihor n-au putut emite pretenţii în faţa celor de Atletic Olimpia Gherla, clasate pe locul 2 în Seria a II-a a ligii secunde la fotbal feminin! Bihorencele au limitat după pauză proporţiile scorului (0-4), stabilit încă din prima repriză.

Echipa clujeană, care are obiectiv promovarea, a beneficiat de autogolul Adrianei Fărcaș  (13), şi de reuşitele Crinei Tamas (17, 33) Iuliei Zamfir (37). „Pierdem clar şi previzibil în fața echipei din Gherla, soarta jocului fiind decisă în prima repriză. Cu acest prilej a debutat la echipa de senioare Beleiu Alexandra (născută în 2008), după ce etapa trecută şi-au făcut debutul Cărășel Carla (2009), Boșca Denisa  şi Kibedi Florina (2008)”, a afirmat antrenorul Ficuţ Csaba, care a mizat pe Cioară Adriana - Lobonț, Fărcaș, Popa, Barta - Kibedi (Beleiu 73) Tocai, Dumbrava, Dimeny (Ciule 45) Pop (Boșca 73) - Șerban (Cărășel 40).

Etapa viitoare, United, situată pe locul 6, cu zece puncte din trei victorii, un egal şi şase înfrângeri, va juca la Aleşd pe 24 martie, cu penultima clasată ACS Roma Florin Pădurean.