Într-o partidă din etapa a treia a campionatului de fotbal al Turciei, bihoreanul George Pușcaș a contribuit la victoria echipei sale cu un gol marcat în minutul 40.

Titular fiind în premieră, bihoreanul George Pușcaș a răsplătit încrederea antrenorului său reușind să marcheze al doilea gol al echipei Bodrumspor care s-a impus în final cu scorul de 3-1 în fața echipei Konyaspor. A fost cel de-al doilea joc în campionatul Turciei pentru George Pușcaș care, în runda precedentă debutase, dar din postura de rezervă, în meciul pierdut 1-4 cu Eyupspor în care a prins 29 de minute de joc. De menționat că echipa pentru care joacă George Pușcaș este o nou-promovată care în prezent ocupă locul al 12-lea (din 19) cu 3 puncte acumulate după 3 etape.