Atleta orădeană Dorina Korozsi a cucerit trei titluri naţionale în cadrul întrecerilor care s-au desfăşurat recent în Capitală, pe Stadionul „Iolanda Balaş”, concurând pentru clubul constănţean ACS Ultra Run.

Orădeanca a câştigat toate cele trei probe atletice în care a luat startul. La 1.500 metri s-au înscris 12 concurente, Dorina reuşind să se impună pe o căldură insuportabilă. După nici o oră de odihnă, sportiva orădeană a luat startul în proba de 400 de metri alături de alte 22 de concurente. Şi de această dată, atleta din oraşul de pe Crişul Repede a reuşit să se impună. În ultima zi de concurs, Dorina Korozsi a participat în proba de 800 metri, proba ei favorită, pe care, şi de această dată, a câştigat-o. Aşadar, atleta originară din Oradea a cucerit trei titluri naţionale de masters la atletism. De remarcat aceste performanţe care vin după o pauză de patru ani în care Korozsi nu a luat startul în competiţii atletice. În continuare sportiva va participa la Balcaniadă şi la Campionatele Europene unde îşi propune să cucerească cel puţin o medalie.