Desfășurat recent la Istanbul, Campionatul Balcanic de atletism în sală i-a prilejuit orădeanului Mihai Dringo să își treacă în palmares o medalia de argint cu echipa României de ștafetă 4x400 metri.

Sportivul orădean este legitimat la CSU CSM Oradea unde este pregătit de către antrenorul Robert Olah, profesor sub a cărui îndrumare a crescut și alergătorul Laviniu Chiș, unul dintre cele mai importante produse ale atletismului bihorean din ultima perioadă. Mihai Dringo a făcut echipă cu Gabriel Voicu, Denis Toma și Vlad Dulcescu. Rezultatul României în amintita probă a fost de 3 minute, 16:09 secunde. Dringo este un excelent atlet în proba de 400 de metri, recent el cucerind la individual argintul național în proba de tineret și bronzul la seniori. Delegația României a obținut 12 medalii la Campionatul Balcanic din Turcia, 2 de aur, 5 de argint și 5 de bronz. În clasamentul general, pe națiuni, România s-a clasat pe poziția a patra, devansată fiind de Turcia (7-4-4), Ucraina (4-6-4) și Bulgaria (3-1-1).