Alb-verzii și-au finalizat cantonamentul desfășurat în Băile Felix cu un joc de pregătire în compania arădenilor de la Gloria Cermei. Partida, care s-a disputat pe terenul sintetic din Salonta, s-a încheiat la egalitate, 2-2, după ce și la pauză scorul era tot egal, 1-1.

Perioada de acumulare fizică desfășurată în stațiunea Băile Felix pare să fi fost cauza principală pentru care orădenii nu au avut energia necesară să învingă un adversar aparent modest, clasat abia pe locul al 8-lea (din 10) în Seria a 8-a a Ligii a III-a, având doar 2 victorii în 10 partide susținute în prima parte a campionatului. Antrenorul Florin Farcaș a utilizat două formule de joc distincte pe parcursul acestei partide. Golurile au fost marcate de către Letan 28, din penalty, și Torok, respectiv A. Sabău 20 și L. Bodri 73.

CAO Oradea: R. Bob - Cr. Copil, Mintaș, Letan, Ioviță - R. Ardelean, Cherman (44 D. Stan 44) - D. Costea, Codoban, Al. Lezeu - C. Roșu. După pauză: Verdeș -Urbanowski, D. Stan, Panti, Ioviță (63 Săutiuț) - Letan (63 Oșvat), A. Iacob - Al. Lezeu (63 Negruțiu), Blăgea, D. Torok - C. Roșu (63 A. Hosu). Din cauza problemelor medicale nu au putut evolua Ad. Lazăr, M. Kovács, Sg. Ciocan, M. Hosu și V. Dobrescu.

Antrenor: Florin Farcaș

Gloria Cermei: Gârlea - M. Ivan, R. Iuga, Al. Sabău, Stoianovici - Sg. Popa, D. Lazăr - L. Bodri, Șimăndan, Fl. Mateucă - R. Popa. Au mai jucat: Deák, Miclean - M. Rotar, I. Pop, Salka, Ursoi, A. Mocan, Țurcanu, Catanzariti.

Antrenor: Flavius Moisă