Cifrele campionatului - LIGA a V-a
Meciurile din liga a 5-a desfășurate la sfărșitul săptămânii trecute s-au încheiat cu următoarele rezultate:
SERIA I
Restanţe din etapa I
Progresul Sâniob - Voinţa Suplac 1-5
Marcatori: Horvath 21 / A. Kovacs 16, Teşedan 17, Tison 44, 63, Orbai 66
Slovan Valea Cerului - Toldy Sânnicolau de Munte 11-0
Marcatori: Nemeş 3, Ianc 6, Grozav 17, Bot 21, D. Ferik 25, 33, Podhora 25, 40, Secară 30, Cr. Ferik 38, E. Merka 39
* Toldy a aliniat doar opt jucători şi până la pauză doi au acuzat accidentări şi nu au mai putut continua jocul, astfel că partida nu s-a mai reluat.
Clasament
1. Valea Cerului 11 11 0 0 45-3 33
--------------------------------------------------------------------------------------------
2. Voinţa Suplac 11 8 2 1 38-8 26
--------------------------------------------------------------------------------------------
3. Cetatea Biharia 11 5 4 2 22-13 19
4. CAO II 11 5 4 2 34-27 19
5. Vadu Crișului 11 5 3 3 24-19 18
6. Locadin Ţeţchea 11 5 1 5 28-32 16
7. Minerul Şuncuiuş 11 3 4 4 16-16 13
8. Viitorul Bratca 11 3 4 4 18-20 13
9. Progresul Sâniob 11 3 2 6 13-28 11
10. Inter Aştileu 11 3 0 8 24-32 9
11. Sânnicolau de Munte 11 1 1 9 15-574
12. Voinţa Cheresig 11 0 3 8 15-37 3
Etapa viitoare (martie 2020): Voinţa Suplac - ACS Progresul Sâniob; ACS CAO 1910 Oradea - Inter Aştileu; CSC Viitorul Bratca - Cetatea Biharia; AS Vadu Crișului - Minerul Şuncuiuş; Voinţa Cheresig - Locadin Ţeţchea; Toldy Sânnicolau de Munte - ACS Slovan Valea Cerului.
SERIA II
Viitorul Tărian - ACS Viitorul Batăr 2-4
Marcatori: F. Irimia 64, C. Micu 89 / Isai 11, Pomană 13, Maliţa 21, Ţirban 32 (11 m)
Izvorul Cociuba Mare - AS Gloria Beiuş 1-1
Marcatori: R. Birta 65 / Cr. Marcu 21
Partizanul Sânnicolau Român - Zorile Bunteşti 3-2
Marcatori: Lupu 18, Puţ 36, Bragye 81 (11 m) / D. Degău 52, 65 (11 m)
Vulturul Dobreşti - Victoria Avram Iancu 3-6
Marcatori: Berindei 10, D. Dume 78, L. Covaci 87 / I. Rad 7, 36, 50, 56, G. Buz 81, Cureş 90+3
Gloria Căbeşti - Unirea Roşia 2-4
Marcatori: C. Ardelean 62 (11 m), Szekeres 70 / R. Cristea 36 (autogol), Ş. Uşvat 38, Monenciu 67, Ionuţ Moce 81 (11 m)
Voința Ciumeghiu - Victoria Tulca 2-3
Marcatori: Lasco 5, Calau 10 / F. Fekete 27, 61, O. Chiş 87
Vida Pomezeu - Biharea Vaşcău 4-1
Marcatori: Petruş 37, Gal 51, 61, A. Cuciula 84 / A. Sabău 89
* Echipa oaspete a contestat dreptul de joc al jucătorului Adrian Cuciula, care a evoluat deşi se afla în stare de suspendare. Conform regulamentului, Vida Pomezeu va pierde jocul la masa verde cu 0-3.
Clasament
1. Gloria Beiuş 12 9 3 0 41-10 30
-----------------------------------------------------------------------------------
2. Unirea Roşia 12 9 1 2 34-23 28
-----------------------------------------------------------------------------------
3. Zorile Bunteşti 12 7 3 2 41-21 24
4. Avram Iancu 12 7 2 3 38-26 23
5. Cociuba Mare 12 5 4 3 26-20 19
6. Sânnicolau Român 12 6 1 5 28-33 19
7. Viitorul Tărian 12 6 0 6 39-28 18
8. Biharea Vaşcău 12 6 0 6 31-28 18
9. Viitorul Batăr 12 4 2 6 32-32 14
10. Victoria Tulca 12 4 1 7 20-40 13
11. Voința Ciumeghiu 12 3 1 8 19-26 10
12. Vida Pomezeu* 12 4 2 6 16-29 8
13. Vulturul Dobreşti 12 2 1 9 19-43 7
14. Gloria Căbeşti 12 1 1 10 15-40 4
*Vida Pomezeu a fost penalizată cu 6 puncte.
Etapa viitoare (16-17 noiembrie): ACS Viitorul Batăr - Izvorul Cociuba Mare; Biharea Vaşcău - Viitorul Tărian; Victoria Tulca - Vida Pomezeu; Unirea Roşia - ACS Voința Ciumeghiu; Victoria Avram Iancu - Gloria Căbeşti; Zorile Bunteşti - Vulturul Dobreşti; AS Gloria Beiuş - Partizanul Sânnicolau Român.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.