Cifrele campionatului - Liga a V-a, etapa 24
Seria I:
Minerul Şuncuiuş - Toldy Sânnicolau de Munte 2-1
Marcatori: Şvab 6, Mechenici 87/ Kereszturi 67
LPS Bihorul Oradea - CSC 2 Sânmartin 0-5
Marcatori: T. Cheregi 12, 27, 56, O. Morna 15, Marian 79
Inter Aştileu - ACS Slovan Valea Cerului 1-3
Marcatori: C. Lazar 5 / Grozav 19, Oprea 25, Olariu 38
Locadin Ţeţchea - CSC Viitorul Bratca 6-1
Marcatori: Căt. Butuc 7, 33, Chirilă 17, 41, Negel 68, 90+5 / Gârz 35
Foresta Tileagd - AS Vadu Crișului 3-2
Marcatori: Rostas 7, Karacsoni 27, Ikpe 34 / Gavriluţ 65, Munteanu 73
Voinţa Suplac - Cetatea Biharia 1-3
Marcatori: Cadar 63 (11 m) / Ionuţ Cheregi 76, 85, 89
ACS Progresul Sâniob a stat.
CLASAMENT
1. CSC 2 Sânmartin 23 19 2 2 71 18 59
----------------------------------------------------------------------------------------
2. Foresta Tileagd 22 17 3 2 91 19 54
-----------------------------------------------------------------------------------------
3. Valea Cerului 22 14 3 5 74 30 45
4.Voinţa Suplac 22 13 4 5 65 24 43
5. Viitorul Bratca 22 12 2 8 45 40 38
6. Cetatea Biharia 22 11 4 7 59 40 37
7. Vadu Crișului 22 9 3 10 40 45 30
8. Sannicolau de Munte 22 7 2 13 26 50 23
9. Locadin Ţeţchea 22 6 4 12 43 60 22
10. Minerul Şuncuiuş 22 6 4 12 32 53 22
11. Inter Aştileu 23 6 2 15 32 73 20
12.Progresul Sâniob 22 2 4 16 20 77 10
13. LPS Bihorul 22 1 5 16 19 88 8
Etapa viitoare (25-26 mai): Toldy Sânnicolau de Munte - LPS Bihorul, ACS Progresul Sâniob - Inter Aştileu, ACS Slovan Valea Cerului - Locadin Ţeţchea, CSC Viitorul Bratca - Foresta Tileagd, AS Vadu Crișului - Voinţa Suplac, Cetatea Biharia - Minerul Şuncuiuş. CSC Sânmartin 2 va sta.
Seria II
Zorile Bunteşti - Gloria Căbeşti 4-1
Marcatori: Miklo 28, Ciuciu 29, Diniţ 48, Bălan 87 / Ţiboc 12
Biharea Marmogranit Vaşcău - Partizanul Sânnicolau Român 3-2
Marcatori: Boc 33, Boca 70, Briciu 90 / Raicu 15, Sabau 72
Voința Ciumeghiu - Izvorul Cociuba Mare 2-1
Marcatori: Rad 7, Berghe (autogol) 61 / Birta R. 26
Viitorul Tărian - Vulturul Dobreşti 4-0
Marcatori: Selejan 8, 10, Csokasi 21, Ciucle 27
Unirea Roşia - AS Unirea Oşorhei 1-1
Marcatori: L. Tirla 78 / Dan Bogdan 64
Victoria Avram Iancu - Victoria Tulca 3-3
Marcatori: A. Coste 2, 30, Stanciu 70 / Petran 12, Leuce 15, Contani 29
Voinţa Cheresig - Vida Pomezeu 0-2
Marcatori: D. Goina 44, Cuciula 55
CLASAMENT
1. Biharea Vaşcău 24 18 2 4 83 32 56
-----------------------------------------------------------------------------------------
2. Unirea Roşia 24 15 4 5 75 41 49
---------------------------------------------------------------------------------------------
3. Zorile Buntesti 24 13 6 5 65 41 45
4. Unirea Oşorhei 24 12 6 6 50 32 42
5. Viitorul Tărian 24 11 4 9 72 54 37
6. Vida Pomezeu 24 9 5 10 54 54 32
7. Partizanul Sânnicolau 24 8 7 9 47 41 31
8. Voinţa Cheresig 24 8 7 9 42 44 31
9. Victoria Tulca 24 9 3 12 65 85 30
10. Gloria Căbeşti 24 8 3 13 53 76 27
11. Voința Ciumeghiu 24 7 5 12 45 56 26
12. Vulturul Dobreşti 24 6 5 13 37 66 23
13.Izvorul Cociuba 24 5 5 14 34 74 20
14. Avram Iancu 24 7 2 15 51 77 17
Etapa viitoare (25-26 mai): Gloria Căbeşti - Biharea Vaşcău, Izvorul Cociuba Mare - Partizanul Sânnicolau Român, ACS Voința Ciumeghiu - Viitorul Tărian, Vulturul Dobreşti - Unirea Roşia, AS Unirea Oşorhei - Victoria Avram Iancu, Victoria Tulca - Voinţa Cheresig, Vida Pomezeu - Zorile Bunteşti.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.