Cifrele campionatului - Liga a V-a, Etapa 7
SERIA I
Toldy Sannicolau de Munte - Voinţa Suplac 1-3
Marcatori: Istvandi 64 / Orbai 31, 88, Kovacs A. 43
ACS Slovan Valea Cerului - Inter Aştileu 6-0
Marcatori: Grozav 8, 23, N. Bot 21, 29, Oprea 38, Ianc 39
*Meci încheiat în minutul 44, când echipa oaspete, care a început parrtida cu 7 jucători, a rămas în 6 oameni în urma accidentării unui jucător.
Locadin Ţeţchea - Cetatea Biharia 4-2
Marcatori: Bombola 4, 23, Fl. Gheorghe 5, Cr. Butuc 28 / Gali 35, Cr. Ardelean 88
ACS Progresul Sâniob - Minerul Şuncuiuş 2-1
Marcatori: Kiss 42, Szabo 63 / A. Suciu 37
Voinţa Cheresig - ACS CAO 1910 Oradea 2-4
Marcatori: Copos 36, Oros 60 -11 m /Mladin 6, Negruţiu 20, Vereş 30, Torok 75
AS Vadu Crișului - CSC Viitorul Bratca 3-2
Marcatori: A. Munteanu 15, Gubics 18, Dumiter 48 / Pădureţu 25, Gârz 53
CLASAMENT
1. Valea Cerului 6 6 0 0 22-2 18
-----------------------------------------------------------------------------------------
2. Vadu Crișului 7 5 1 1 20-10 16
-----------------------------------------------------------------------------------------
3. CAO 2 7 4 2 1 26-18 14
4. Cetatea Biharia 7 3 3 1 13-10 12
5. Voinţa Suplac 6 3 2 1 17-3 11
6. Viitorul Bratca 7 2 3 2 14-13 9
7. Progresul Sîniob 6 2 2 2 7-11 8
8. Minerul Şuncuiuş 7 1 4 2 7-9 7
9. Locadin Ţeţchea 7 2 1 4 14-22 7
10. Sânnicolau de Munte 6 1 1 4 9-22 4
11. Voinţa Cheresig 7 0 3 4 10-18 3
12. Inter Aştileu 7 0 0 7 6-27 0
Etapa viitoare (12-13 octombrie): Voinţa Suplac - Voinţa Cheresig; Inter Aştileu - Toldy Sânnicolau de Munte; Cetatea Biharia - ACS Slovan Valea Cerului; Minerul Şuncuiuş - Locadin Ţeţchea; ACS CAO 1910 Oradea - AS Vadu Crișului;
CSC Viitorul Bratca - ACS Progresul Sâniob.
SERIA II
ACS Viitorul Batăr - Partizanul Sânnicolau Român 1-3
Marcatori: Peşteşan 66 / Raicu 32, Lupu 36, 84
Izvorul Cociuba Mare - Vulturul Dobreşti 2-0
Marcatori: R. Birta 43, Laza 74
Meciul Viitorul Tărian - Gloria Căbeşti s-a întrerupt în minutul 72 la scorul de 1-0, când echipa oaspete a refuzat să continue jocul.
Marcator: F. Ilisie 58
Vida Pomezeu - ACS Voința Ciumeghiu 1-0
Marcator: Costin 29
Unirea Roşia - AS Gloria Beius 1-3
Marcatori: Ionuţ Moce 75 (11 m) / Oraş 14, A. Ban 28, Cr. Marcu 65
Victoria Tulca - Victoria Avram Iancu 3-6
Marcatori: Fekete F. 29, 90+1, Chiş 50 / Avram 34, 67, Rad 35, R. Boldor 52, Coste 60, 83
Biharea Vaşcău - Zorile Bunteşti 1-2
Marcatori: A. Micula 6 / D. Degău 38- 11 m, Haidu 44
CLASAMENT
1. Gloria Beiuş 7 6 1 0 28-7 19
----------------------------------------------------------------------------------------
2. Zorile Bunteşti 7 5 2 0 24-11 17
-------------------------------------------------------------------------------------------
3. Avram Iancu 7 5 1 1 21-10 16
4. Viitorul Tărian 6 5 0 1 29-12 15
5. Unirea Roşia 7 5 0 2 18-13 15
6. Sânnicolau Român 7 4 1 2 16-14 13
7. Cociuba Mare 7 2 2 3 15-14 8
8. Victoria Tulca 7 2 1 4 12-25 7
9. Voința Ciumeghiu 7 2 0 5 10-14 6
10. Vida Pomezeu 7 3 1 3 9-14 4
11. Gloria Căbeşti 6 1 1 4 10-16 4
12. Viitorul Batăr 7 1 1 5 11-22 4
13.Biharea Vaşcău 7 1 0 6 10-23 3
14. Vulturul Dobreşti 7 0 1 6 4-22 1
Etapa viitoare (12-13 octombrie): Vulturul Dobreşti - ACS Viitorul Batăr; Gloria Căbeşti - Izvorul Cociuba Mare; ACS Voința Ciumeghiu - Viitorul Tărian; Vida Pomezeu - AS Gloria Beiuş; Victoria Avram Iancu - Unirea Roşia; Zorile Bunteşti - Victoria Tulca; Partizanul Sânnicolau Român - Biharea Vaşcău.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.