CSU Oradea a avut trei reprezentanți în cadrul finalei Campionatului Național de pistol aer comprimat pentru juniori III. Dintre aceștia, Levente Bucsias și Patrick Puie au ocupat primele două locuri pe podium.

Competiția s-a desfășurat recent în Capitală, la Poligonul „Iosif Barbu”, iar Levente Bucsias și-a demonstrat încă o dată talentul în acest sport. El a câștigat detașat proba la care a concurat cu un total de 377 de puncte. Al doilea în ierarhie și totodată noul vicecampion național la pistol aer comprimat a fost tot un orădean, Patrick Puie, acesta totalizând 352 de puncte. Ultimul component al delegației orădene, Răzvan Pantea, a terminat competiția pe locul al 4-lea cu un total de 321 de puncte. În urma acestor evoluții, cei trei pistolari bihoreni au realizat recorduri personale care au făcut ca echipa CSU Oradea să termine întrecerea pe locul I cu un total de 1050 puncte. Următoarea întrecere la care vor lua startul sportivii bihoreni este Campionatul Național de pistol aer comprimat pentru tineret. Acesta se va desfășura tot în București, în perioada 11-14 martie, anul curent.