Crişul Sântandrei a început sâmbătă seria meciurilor de verificare la Dorolţ, cu Olimpia 1921 Satu Mare, echipă retrogradată sezonul trecut, dar cu şanse reale de a continua în Liga a III-a  în condiţiile numeroaselor retrageri din campionat.

Partida s-a încheiat nedecis, 1-1, golul bihorenilor fiind marcat de Patrick Blăgea, venit în această vară de la Lotus Băile Felix, după ce sătmărenii punctaseră prin Johnathan Parker.

La Crișul Sântandrei, antrenorul principal Călin Cheregi a mizat din primul minut pe R. Buta (30 Anca-Trip) – L. Hadadea, R. Turcan (30 C. Ntchinda), D. Stan, S. Gondor, V. Costea, C. Trip, A. Hosu, Al. Sorian, A. Achim, Gh. Popescu. Din minutul 46 au evoluat: Anca Trip (60 Ed. Nergheș) – R. Baciu, G. Ardelean, R. Pașcalău, S. Gondor (60 Naghi), Pele, Chiș-Toie, A. Achim, L. Prundaru, P. Blăgea, R. Pașca.

Pentru  Crișul Sântandrei urmează un joc oficial, mierucri, de la ora 17.30, în turul I al Cupei României, cu Lotus Băile Felix, pe Stadionul Comunal din Sânmartin.