Victorie scontată pentru CSM Oradea în etapa a 18-a din Divizia A, Seria D, în faţa unui adversar de factură modestă. Liderul s-a impus cu 36-21, după ce la pauză conducea doar cu 2 goluri diferenţă (12-14).

În prima repriză, timişorenii au cam ţinut pasul cu orădenii, care în partea secundă nu le-au mai lăsat nicio şansă şi scorul a luat proporţiile aşteptate.

Poli II Timișoara: Crețu, Doroiman, Farkaș – Niță 8, Szentpeteri 4, Hotca 3, Boanchiș 2, Lazăr 2, Talpoș 1, Groza 1, Grosu, Suculiuc, Vuia, Badea, Boldea. Antrenor principal: Alexandru Nae.

CSM Oradea: Costin, Duma – Munea 7, Mihăilescu 5, Pomian 5, Oargă 4, Mateaș 4, Szasz 3, Chiorean 3, Poteră 3, Costea 1, Radu 1, Bandi, Teodorescu, Ivancov, Szilagyi. Antrenor principal: George Tăutu.

Celelalte rezultate din etapa a 18-a: HC Beldiman Arad - CSU Craiova 26-38; Unirea Sânnicolau Mare - CSU Târgu Jiu 45-32.

Etapa viitoare, CSM  va juca pe teren propriu, cu HC Beldimam Arad. Partida va avea loc vineri, 21 februarie, cu începere de la ora 14:00, la Arena “Antonio Alexe”.