În cele două partide desfăşurate la sfârşitul săptămânii trecute în faza judeţeană a Cupei României la fotbal s-a înregistrat un rezultat surpriză. Ultima clasată din Seria Sud a Ligii a 4-a s-a impus categoric pe terenul celei de-a 4-a clasate din acelaşi campionat luând o opţiune serioasă pentru calificare.

Dacă în partida de la Sântandrei, Crişul a obţinut un rezultat scontat în partida cu Bihorul Beiuş, surpriza s-a produs la Avram Iancu unde Voinţa Ciumeghiu a marcat 4 goluri în repriza secundă după ce era condusă 1-0 la pauză.

Seria SUD – FAZA a II-a

Crișul Sântandrei - CS Bihorul Beiuș 1-0 (0-0)

A marcat: Sergiu Ciocan 60

Victoria Avram Iancu - Voința Ciumeghiu 1-4 (1-0)

Au marcat: Ionuț Sabău 19 / Ionuț Rad 54, Ionuț Apetroaiei 77, Dorel Dudaș 81, Ionuț Boldor 87

Returul acestor partide se va desfăşura la sfârşitul acestei săptămâni, după următorul program: Bihorul Beiuş – Crişul Sântandrei, sâmbătă, de la ora 11.00, şi Voinţa Ciumeghiu – Victoria Avram Iancu, duminică, de la ora 13.00.

Seria NORD: Foresta Tileagd - Viitorul Borş, tur-retur în martie 2022.

Câştigătoarele celor două serii vor disputa finala la Aleşd.