Doi şahişti orădeni, la Satu-Mare
În perioada 4-12 septembrie a.c., doi jucători legitimaţi la Universitatea Agora Sport Club Oradea au participat la un
turneu de şah în Satu-Mare, la care au fost angrenaţi 50 de şahişti din Oradea, Satu-Mare, Arad, Cluj-Napoca, Timişoara, Turda şi Iaşi. Mihai Nuţiu a acumulat 6 puncte din 9 posibile, clasându-se în final pe locul opt, iar Carmen Iacob a realizat 4 puncte. Concursul a fost câştigat de maestrul internaţional Alexandru Butunoi, din Arad.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.