Orădeanca Huszár Ingrid a confirmat aşteptările la Cupa României la înot pentru seniori, tineret și juniori. Sportiva legitimată la CS Crișul a cucerit şase medalii în concursul de la Braşov.

În vârstă de 16 ani, Huszár Ingrid s-a clasat pe locul 1 la tineret și senioare în proba de 100 metri bras, locul 1 la tineret și 2 la senioare la 50 metri bras, respectiv pe 1 la tineret și 2 la senioare la 200 metri bras. La Braşov au mai concurat alte două sportive de la CSM Oradea, Kiss Boglárka și Alföldi Boglárka, şi ele pregătite de antrenoarea Cristina Madău.

Alföldi Boglárka (15 ani) s-a situat pe locul 5 la 800 metri liber, şi pe 9 la 200 metri liber, la junioare. Kiss Boglárka (15 ani) s-a clasat pe locul 7 la 100 metri spate la tineret, dar și la senioare, respectiv pe locul 10 la 100 metri bras și 200 metri mixt, ambele la tineret.