Începe returul în Liga Naţională de baschet feminin - CSU Rookies are trei meciuri imposibile la Arad
De astăzi şi până duminică se dispută meciurile din turneul 6 al Ligii Naţionale de baschet feminin. Meciurile vor avea loc în sălile de sport din Brașov, București (Agronomia) și Arad.
Pe ultimul loc în campionat, cu înfrângeri la scor pe linie în precedentele zece meciuri din această stagiune, CSU Rookies Oradea va juca la Arad împotriva echipei locale FCC Baschet UAV (locul 2), Universitatea Cluj-Napoca (locul 6) şi CSM Satu Mare (locul 4). Meciuri imposibile pentru tânăra echipă orădeană, care nu poate emite pretenţii nici măcar la limitarea diferenţei de scor.
Partidele contează pentru etapele 12, 13 și 14, primele din retur.
Programul complet al turneului 6:
Vineri
D.P. Colibași Brașov
Olimpia CSU Brașov - ACS KSE Târgu Secuiesc - ora 16.00
CSM Târgoviște - Sepsi-SIC - ora 19.00
Sala Agronomia București
Agronomia București - Phoenix CSU Simona Halep Constanța - ora 16.00
Rapid București - CSM Alexandria - ora 19.00
Sala Victoria Arad
CS Universitatea Cluj-Napoca - CSM Satu Mare - ora 16.00
FCC Baschet UAV Arad - CSU Rookies Oradea - ora 1830
Sâmbătă, 27 februarie
D.P. Colibași Brașov
Sepsi-SIC - Olimpia CSU Brașov - ora 16.00
ACS KSE Târgu Secuiesc - CSM Târgoviște - ora 19.00
Sala Agronomia București
Phoenix CSU Simona Halep Constanța - Rapid București - ora 16.00
CSM Alexandria - CS Agronomia București - ora 19.00
Sala Victoria Arad
CSU Rookies Oradea - CS Universitatea Cluj-Napoca - ora 16.00
CSM Satu Mare - FCC Baschet UAV Arad - ora 19.00
Duminică, 28 februarie
Sala Agronomia București
CSM Alexandria - Phoenix CSU Simona Halep Constanța - ora 12.00
Agronomia București - Rapid București - ora 15.00
D.P. Colibași Brașov
CSM Târgoviște - Olimpia CSU Brașov - ora 15.00
ACS KSE Târgu Secuiesc - Sepsi-SIC - ora 1800
Sala Victoria Arad
CSU Rookies Oradea - CSM Satu Mare - ora 16.00
CS Universitatea Cluj-Napoca - FCC Baschet UAV Arad - ora 18.30.
Clasament
1. Sepsi SIC Sf. Gheorghe - 22 puncte
2. FCC Baschet Arad - 20 puncte
3. Olimpia CSU Braşov - 19 puncte
4. CSM Satu Mare - 19 puncte
5. CSM Târgoviște - 18 puncte
6. U Cluj - 17 puncte
7. Târgu Secuiesc - 15 puncte
8. Phoenix Constanța - 15 puncte
9. Rapid București - 14 puncte
10. CSM Alexandria - 13 puncte
11. Agronomia București - 10 puncte
12.Rookies Oradea - 10 puncte.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.