La primul turneu de lupte libere din cadrul campionatului naţional pe echipe pentru juniori I, desfăşurat la Braşov, combinata LPS Bihorul-CS Felix Sânmartin şi-a atins obiectivul, situându-se pe locul patru, după Steaua Bucureşti, CSŞ Hunedoara, CS Târgu-Mureş. Punctele echipei orădene, pregătite de profesorii Aurel Horgoş şi Bucur Potre, au fost realizate de Nicolae Horgoş (84 kg), Mihai Şandro şi Kajcza Zsolt (ambii la 96 kg), Raul Lascu (120 kg), Ionuţ Suciu (66kg), Adrian Neţ şi Raul Marian. La startul competiţiei s-au aliniat aproape toate centrele din ţară, numai la băieţi numărul concurenţilor fiind peste 140. Lupta pentru calificare râmâne deschisă, primele şase clasate urmând să meargă mai departe, în cărţi mai fiind echipele din Târgu-Jiu, Vaslui, Braşov, Oneşti şi Galaţi. Din raţiuni financiare, LPS Bihorul s-a concentrat pe echipele de băieţi, astfel că junioarele mari au ales fuziunea cu formaţia din Craiova. A fost un pas de bun augur, echipa CSM Craiova-LPS Bihorul, pentru care au luptat şi multiplele medaliate Boroş Magdolna (44 kg) şi Bringye Renata (59 kg), s-a clasat în final pe un merituos loc doi, după Rapid Bucureşti. La cel de-al doilea turneu din circuitul naţional, care se va disputa la Hunedoara, în perioada 18-19 martie, orădenii vor deplasa un lot întărit, pentru a reuşi calificarea în faza următoare.