Etapa a 11-a a fost una cu rezultate scontate. Liderul CSC Sînmartin rămâne neînvins şi după această rundă, în care a dispus spre final de Unirea Livada într-un joc considerat derby. Principala urmăritoare, CAO 1910  a realizat scorul etapei pe seama Crişului Aleşd, care nu a mai putut ţine ritmul după pauză. Pe locul 3 a urcat Viitorul Borş după succesul de la Săcueni, iar un salt important a făcut şi CS Oşorhei după "setul" la zero administrat celor de la CS Bihorul Beiuş. În ascensiune este şi Crişul Sântandrei, victorioasă la scor la Mădăras. Ultima clasată, CSO Ştei a încercat din răsputeri să evite un nou eşec, dar CS Diosig s-a dovedit mai pragmatică pe teren propriu. Acasă şi tot la limită a tranşat şi CSM Olimpia Salonta duelul cu Universitatea Oradea, echipa salontană fiind fără griji în acest moment, după ce în ediţia trecută a cochetat cu subsolul clasamentului.

CSC Sînmartin – Unirea Livada 2-0 (0-0)

Marcatori: I. Cuc 71, Sorian 86
Olimpia Salonta – FC Universitatea Oradea 2-1 (1-0)

Marcatori: Paljanos 40, Perţ 70 / C. Coman 75
CS Diosig – CSO Ştei 2-1 (1-0)

Marcatori: V. Mangra 33, Sg. Popa 72 / Dumbrăveanu 78
CAO 1910 Oradea – Crişul Aleşd 8-2 (2-1)

Marcatori:  M. Junc 19, Sg. Ciocan 38, 63, 74, 76, 84, ultimul din 11 m, Bartok 65, Bălăiban 70 / V. Gordan 45+1, S. Mîndrilă 54
CS Săcueni – Viitorul Borş 0-2 (0-1)

Marcatori: Waritz 12, Em. Zadori 90+5

CS Mădăras – Crişul Sântandrei 1-4 (0-1)

Marcatori: E. Pop 67 / M. Balog 28, Novak 47, C. Lascu 73, Iştoc 81

CS Oşorhei – CS Bihorul Beiuş 6-0 (2-0)

Marcatori: Ember 31, Fl. Neaga 41, Hosu 73, Chişvasi 74, Dume 79 autogol, Arsene 90

15. CSO Ştei         10      0        1        9        4-33   1

Etapa viitoare (10-11 noiembrie): Unirea Livada – Crişul Aleşd, Crişul Sântandrei – CSC Sînmartin, CSO Ştei – CS Mădăras, FC Universitatea Oradea – CS Diosig Bihardioszeg, CS Bihorul Beiuş – Olimpia Salonta, Unirea Valea lui Mihai – CS Oşorhei, CS Săcueni – CAO 1910 Oradea. Viitorul Borş va sta.

Cetatea Biharia - Voinţa Suplac 1-3

Pe primele locuri: 1. CSC 2 Sînmartin -  30 puncte (11 meciuri); 2. Voinţa Suplac - 25 puncte (10 meciuri); 3. Foresta Tileagd - 22 puncte (10 meciuri).