Cel de-al doilea produs al fotbalului bihorean, după Ioan Hora, care s-a despărţit de UTA Arad în această pauză de iarnă a ales să îşi continue cariera în liga secundă din Ungaria, după cum informează bihorpenet.ro. Liviu Antal a semnat cu FC Haladas, a 4-a clasată din eşalonul al doilea.

La fel ca Ioan Hora, ajuns de la UTA la FC Hermannstadt, Liviu Antal este produsul LPS Bihorul. În cariera sa, jucătorul de atac are trecut în CV un titlu de campion al României cucerit cu Oţelul Galaţi şi partide disputate în echipamentele următoarelor echipe: ASA Tg. Mureș, FC Vaslui, Pandurii Târgu Jiu, CFR Cluj, Genclerbirgli (Turcia), Hapoel Tel-Aviv, Beitar Jerusalim (Israel) și Zalgiris Vilnius (Lituania). Liviu Antal a semnat cu formaţia maghiară un contract valabil până la finele sezonului 2022-2023. Nu bine s-a uscat cerneala de pe înţelegerea dintre cele două părţi că Liviu Antal a şi disputat prima partidă în echipamentul maghiarilor, succesul cu 5-0 obţinut în fața echipei FC Nagykanizsa. FC Haladas ocupă locul al 4-lea în campionatul ligii secunde maghiare aflându-se la 4 puncte distanţă de cunoscuta Vasas Budapesta, a doua clasată, poziţie care permite promovarea în primul eşalon. La Academia lui FC Haladas se află și Mario Simuț, jucător orădean care a debutat pentru naționala U19 a Ungariei în dubla cu Italia. Atât Mario Simuț cât și Liviu Antal au fost titulari în partida amicală cu FC Nagykanizsa. Dacă Simuţ a fost integralist, Antal s-a aflat pe teren 54 de minute. În sezonul de toamnă petrecut la UTA, Liviu Antal a marcat două goluri şi a oferit o pasă de gol pentru arădeni.