Cele mai tinere echipe din seria a 10-a a Ligii a III-a au oferit un joc antrenant, cu faze la ambele porţii, dar cu satelitul lui CFR Cluj mai eficient după pauză.

Atât Luceafărul, cât şi CFR Cluj II au fost aproape de gol în prima parte. Ma întâi, Țîrlea și Ș. Tirla, chiar în primul minut, după care Lucaci (4) a reluat mingea în transversală, apoi a ricoșat la Celar care a ratat uluitor din 6 metri. În continuare, portarul Eduard Nergheș (18 ani) s-a evidenţiat la șuturile lui Sucitu și Celar (12).

Defensiva gazdelor a cedat în startul părţii secunde, după un penalty obşinut de Celar şi transformat de Todoran (49, 0-1). „Luceferii” au replicat imediat prin R. Ștef (52), însă CFR II a punctat decisiv prin sârbul Dușan Celar (0-2).

Luceafărul: Ed. Nergheș - R. Ștef, Fl. Drăgan (77 M. Abagiu), D. Borma, D. Laza, Ș. Tirla (62 Al. Jurcuț), E. Higyed, R. Popovici-Ciatău (46 D. Sfîrlea), R. Tirla (62 R. Toderici), Cr. Țîrlea (77 N. Goilean), D. Lăsconi. Antrenori: Dorin Mudura și Ioan Pap-Deac

CFR Cluj II: M. Pânzariu - V. Fărcășan, D. Milchiș (29 D. Popșa), R. Bălan, Ad. Ilie (77 A. Stoian), Sg. Luca, R. Silaghi, T. Lucaci, B. Sucitu (54 D. Stănilă), Fl. Todoran, D. Celar. Antrenor: Alin Minteuan

Arbitri: Claudiu Gaitin - Ștefan Patrick Sandu și Marius Talpoș (toți din Timișoara)

Observatori FRF: Ștefan Szilaghi (Satu Mare) și Ion Nicolae China (Baia Mare)