Prestaţia din ultimul meci disputat de selecţionata divizionară a României în turneul din Cipru, când a marcat primul gol în victoria (3-0), cu Ungaria, şi a fost declarat cel mai bun jucător de pe teren, l-au adus pe Dorin Mihuţ în atenţia unor grupări din ţară şi străinătate. Una dintre acestea este Universitatea Craiova, care după pierderea lui Rada şi Stancu, transferaţi la Rapid, s-a arătat interesată de fotbalistul bihorean. Preşedintele FC Oradea, Gavrilă Ghilea, afirmă că, până în momentul de faţă, nu a primit o ofertă de la nici o echipă, şi nici nu intenţionează să-i dea drumul jucătorului în vârstă de 21 ani. "Nu am discutat cu nimeni de la Craiova, şi nici din altă parte, despre un potenţial transfer al lui Mihuţ. Nici nu se pune problema să plece. El poate fi în atenţia oricui, pentru că a avut o evoluţie bună în turneul din Cipru, dar în momentul de faţă este netransferabil", preciza Gavrilă Ghilea. Conducătorul orădean nu a ascuns faptul că, în perioada imediat următoare, Mihuţ, dar şi alţi jucători cu angajamente mai mici şi prestaţii apreciate, vor fi chemaţi la discuţii pentru renegocierea contractelor. De menţionat că, Dorin Mihuţ are angajament cu FC Oradea până în 2006, cu o valoare anuală de aproximativ 8.000 de euro.