La acest sfârşit de săptămână, vor avea loc mai multe partide amicale între formaţiile din judeţ, majoritatea dorind să-şi definitiveze lotul de jucători înaintea începerii returului. Minerul Ştei - CF Bihorul Beiuş, azi, de la ora 11.00 Echipa şteiană face, în această perioadă, un adevărat "galop" de meciuri amicale, ritmul fiind intens şi, ţinând cont de condiţiile meteorologice, putem spune că jucătorii sunt puşi la "galere", însă ei răspund fără rabat, deoarece returul bate la uşă şi fiecare doreşte să prindă primul unsprezece. Campioana de toamnă a diviziei D a susţinut, până acum, doar o singură partidă de pregătire, încheiată la egaliate (3-3), cu o echipă de juniori din Iaşi. Beiuşenii s-au pregătit la baza proprie, sub comanda principalului, prof. Rudy Kovacs, efectuând cinci antrenamente intense pe săptămână, desfăşurate pe terenul doi, conducerea clubului dorind să menajeze gazonul stadionului Bihorul. De remarcat seriozitatatea şi punctualitatea tuturor fotbaliştilor, printre care şi noile achiziţii: Bonta (portar), Danteş, Radu şi George (atacanţi). Alături de aceştia, CF Bihorul va aborda meciul de azi, de la Ştei, cu următorii jucători: Coroian, Carţiş, Nicolae, Dani Borza, Lucian Borza, Ionuţ Olteanu, Sorin Olteanu, Vlad Silaghi, Bota, Alin Popa, Adrian David, Rif, Sabău, Dumuţa, Bodean, Rusu, fraţii Tirla şi Odobasianu, respectiv Avram, un tânăr din Valea lui Mihai care-şi satisface stagiul militar la Beiuş. Veteranul Nan a părăsit gruparea beiuşeană, urmând să-şi continue activitatea la echipa din satul său natal, Curăţele 2002. Buzgău este aşteptat, în continuare, să revină la echipă, în timp ce Oraş va fi indisponibil încă o lună, după ruptura de ligamente suferită în cantonamentul de la Stâna de Vale. Biharea Vaşcău - Minerul Ştei (juniori), duminică ora 11.00 Formaţia gazdă a început, în această săptămână, pregătirile în vederea returului şi, pentru o acomodare cu mingea, conducerea a perfectat un amical cu echipa de juniori a şteienilor.