Ne mai despart doar zece zile până la reluarea campionatului Diviziei D, formaţiile angrenate definitivând în această perioadă loturile de jucători cu care vor aborda returul. Primele transferuri la nivel de judeţ au fost înregistrate în cursul acestei săptămâni la AJF. Locadin Ţeţchea, condusă de antrenorul Zolt?n Vig, şi-a asigurat serviciile a doi fotbalişti de la Crişul Aleşd, Florin Simuţ şi Liviu Popa, până la data de 2 februarie 2005 şi a altor patru jucători ce au activat la FC Tileagd, formaţie desfiinţată în toamnă. Marius Balaj, Marius Petruţ, Cosmin Mladin şi Claudiu Flore vor evolua sub culorile Locadinului până în vară. Celelalte echipe, în special cele trei candidate la promovarea în Divizia C, şi-au anunţat şi ele dorinţa pentru a efectua noi legitimări, însă aşteaptă modificarea sistemului de transferuri, având în vizor mai mulţi fotbalişti care au mai fost transferaţi o dată, la începutul turului. Reglementările UEFA prevăd faptul că un jucător se poate transfera doar o dată pe parcursul unui sezon, însă conducătorii fotbalului românesc au găsit şi anul trecut posibilitatea de a aproba o derogare de la prevederea sus amintită, în urma căreia fotbaliştii transferaţi în toamnă au putut efectua şi cel de-al doilea transfer în pauza competiţională de iarnă. Conducerea AJF Bihor nu a primit, până în prezent, nici o înştiinţare oficială în acest sens, doar asigurări verbale de la responsabilii din Bucureşti, cum că această hotărâre a fost deja luată şi pentru a fi pusă în aplicare mai are nevoie doar de semnătura preşedintelui FRF, Mircea Sandu. Data limită pentru efectuarea legitimărilor va fi cu 48 de ore înainte de primul joc oficial al echipei în cauză.