CAO a disputat sâmbătă un nou joc amical, în care a remizat (1-1) cu CSM Deva, echipă care activează tot în Liga III.

Scorul final a fost stabilit încă din prima repriză, pe care gazdele au început-o mai bine și au marcat după 18 minute prin ugandezul Mahadi Kayondo (24 de ani). CAO a avut reacție și, șapte minute mai târziu, Daniel Stan a marcat cu capul din 6 metri la vinclu după un corner executat  de Chitaș (1-1). Partea secundă a fost controlată de echipa orădeană, dar fără ca acest lucru să se vadă în rezultatul final.

Antrenori Florin Farcaș, Dorin Mihuț și Vlad Ghețe au abordat meciul cu Barabaș – Cr. Copil, C. Letan, D. Stan, Ioviță – R. Gunie, G. Cherman – D. Marina, Al. Lezeu, Fl. Chitaș – Șt. Meșter. Au mai evoluat C. Verdeș – B. Mintaș, Al. Popa, R. Ardelean, Cr. Urbanowski, C. Roșu, A. Gheorghiță, D. Cîrjan, Fl. Porumb, A. Chindlea, R. Săutiuț, Bențe.

CSM Deva, antrenată de Ștefan Nanu a contat pe Jianu – Kelemen, Plută, Iordache, Doboș – Peter, Țoiu, Stelea, Balaj – Șulea, Kayondo. Au mai intrat Bădescu – Teodorovici, Bogdanovici, Branea Casian, Marinca, Petresc, Vasilescu, Sapta și Roncea.

A fost al patrulea amical disputat de CAO în această vară, după 0-4 cu Ripensia Timișoara și SS Poli Timișoara, ambele din liga secundă, și 4-0 cu Gloria Cermei, din Liga III.