Nou promovata a produs surpriza Stadion: Cefa Teren: tare, pe alocuri denivelat Spectatori: circa 200 A înscris: Platon - min. `88 Cartonaşe galbene: Toseschi Au arbitrat: Erdei, Ghenţ, Moisin Observator AJF: L. Rosza Regiana Cefa: Pop - David, Lupuţ, Ember, Popan, Todea (min `66 - Oros), Toseschi (min`72 - Baba), Bradea, Platon, Trifa (min`46 - Purge), Nete. Antrenor: prof. Adrian Todea Lotus Felix: Cotrău - Gabor, Brândaş, Rus, Dombi, Farcău, Morna, Pop, Iuhasz (min`72 - Hodişan), Anton, Galea. Antrenor: Lucian Ciocan În cea de a doua etapă a campionatului Diviziei D, formaţia Regiana Cefa a primit pe propriul teren vizita celor de la Lotus Felix. Disputată pe o vreme călduroasă, chiar toridă, partida a fost extrem de interesantă, în tribune asistând circa 200 de spectatori. Jocul dintre cele două a fost frumos şi spectaculos, cu multe faze de poartă, gazdele luptând pentru obţinerea primelor puncte, în timp ce, pentru oaspeţi, partida a însemnat debutul de campionat, unul pe care, bineînţeles, şi-l doreau a fi cu dreptul. Lucrurile nu au stat însă chiar aşa, ei întâlnind o formaţie ambiţioasă, ce poate şi-a dorit mai mult victoria. După fluierul de început al centralului Ştefan Erdei, cei de la Lotus se avântă în atac, ei reuşind un început de repriză în forţă. În această primă parte, oaspeţii au trecut pe lângă deschiderea scorului, ei ratând câteva oportunităţi prin Farcău şi Morna, doi atacanţi cu reale posibilităţi, în timp ce, gazdele, au ratat, la rândul lor, şansa deschiderii scorului, prin Nete, Platon şi Trifa, ultimul înscriind un gol, anulat însă pe motiv de ofsaid, de centralul întâlnirii. Repriza a doua a fost echilibrată, în care s-a jucat mult mai în viteză şi pe contre, jucătorii celor două formaţii reuşind să creeze faze spectaculoase, gustate din plin de cei prezenţi în tribune. Diferenţa a fost făcută de conducătorul de joc al gazdelor, Sebastian Platon, care, cu doar două minute înainte de sfârşitul jocului (min`88), după ce a trecut în dribling de doi adversari, a şutat necruţător de la circa 25 m, înscriind un eurogol, mingea poposind în vinclul porţii apărate bine, până atunci, de portarul oaspeţilor (1- 0), aducând astfel primele trei puncte Regianei Cefa.