Ultima rundă a turului în Liga a IV-a - Jocuri interesante în etapa 15
Etapa a 15-a, ultima din tur, programează jocuri aparent uşoare pentru primele două clasate. CAO înfruntă CS Bihorul Beiuş, echipă aflată pe loc de baraj, dar într-o revenire de formă, iar Viitorul Borş joacă tot acasă cu ultima clasată, Crişul Aleşd, care runda precedentă a pus serioase probleme liderului.
Cel mai echilibrat joc se anunţă cel de la Livada, între ocupantele locurilor 5 şi 3, Unirea, respectiv Crişul Sântandrei. Disputate par şi duelurile dintre echipe avide de puncte, aflate în partea a doua a clasamentului, Diosig - Salonta şi Mădăras - Sânmartin II.
SÂMBĂTĂ
Ora 11.00 seniorii:
ACS CAO 1910 Oradea - CS Bihorul Beiuş (Stadion Iuliu Bodola)
Ora 11.00 seniorii - Ora 13.00 juniorii
Viitorul Borş - Crişul Aleşd
Ora 11.00 seniorii
CSO Ştei - CS Săcueni
Ora 13.00 seniorii
CS Diosig - CSM Olimpia Salonta
Ora 14.00 seniorii - Ora 12.00 juniorii
Unirea Valea lui Mihai - Foresta Tileagd
Ora 14.00 seniorii
CS Mădăras - CSC II Sânmartin.
DUMINICĂ
Ora 12.00 seniorii - Ora 14.00 juniorii
Unirea Livada - Crişul Sântandrei
Meciul Universitatea Oradea - CS Oşorhei, scor 1-0, s-a jucat în devans.
CLASAMENT
1. CAO Oradea 14 14 0 0 65-6 42
......................................................................................................
2. Viitorul Borş 14 10 2 2 47-17 32
3. Crişul Sântandrei 14 9 1 4 33-19 28
4. CSO Ştei 14 9 1 4 30-16 28
5. Unirea Livada 14 9 1 4 27-16 28
6. Valea lui Mihai 14 8 0 6 35-33 24
7. FC Universitatea 15 7 2 6 31-21 23
8. CS Oşorhei 15 7 1 7 34-31 22
9. CSC II Sânmartin 14 5 1 8 21-32 16
10. CS Diosig 14 5 1 8 28-44 16
11. Olimpia Salonta 14 4 1 9 21-32 13
12. Foresta Tileagd 14 3 4 7 26-41 13
------------------------------------------------------------------------
13. Bihorul Beiuş 14 4 1 9 24-42 13
14. CS Mădăras 14 4 1 9 21-46 13
------------------------------------------------------------------------
15. CS Săcueni 14 3 1 10 16-43 10
16. Crişul Aleşd 14 3 0 11 18-39 9
Comentarii
Nu există nici un comentariu.