CN "Mihai Eminescu" - CSŞ Bega Timişoara 69-38 (11-13, 21-7, 26-11, 11-7) Deja calificată la turneul semifinal, performanţă obţinută în etapa precedentă prin victoria asupra formaţiei din Satu Mare, echipa "eminescienelor" a încheiat în forţă prima parte a sezonului, depăşind la un scor categoric pe CSŞ Bega Timişoara. Cu jumătate de echipă solicitată la maximum, şase jucătoare sunt titulare în formaţia de baschet senioare CSU - CN "Mihai Eminescu", teamul orădean a reuşit performanţa de a se califica la turneul semifinal. Experienţa acumulată de cele şase, talentul şi, nu în ultimul rând coeziunea lotului sunt câteva atuuri care au propulsat echipa spre o fază superioară. Revenind la jocul cu timişorencele, să spunem că prestaţia gazdelor a fost deosebită, detaşându-se jocul foarte bun al Alinei Curpaş (revenită după o accidentare), Mădălinei Meşter şi Cameliei Sala, acestora alăturându-li-se speranţele numite Diana Iacob, Anca Sabău şi Bianca Maghiar. Principala realizatoare a echipei şi, totodată cea mai bună jucătoare, Ioana Singur, a fost folosită mai puţin, la fel ca şi colegele sale Monica Erdei, Olivia Buga, Mihaela Cabai, ele fiind odihnite de profesoara Suzana Onaca, ţinând cont că jocul curgea în favoarea gazdelor şi urmează dificilele partide de la turneul semifinal. Punctele orădencelor în disputa cu timişorencele au fost reuşite de Meşter (16), Curpaş (12), Sala (10), Singur (7), Erdei (7), Iacob (4), Sabău (4), Buga (2). N-au jucat, fiind accidentate, Natalia Selegian şi Cristina Iaz. Primele trei clasate din această serie, BC ICIM Arad, CN "Mihai Eminescu" Oradea şi LPS Satu Mare au obţinut calificarea la turneul semifinal, care se va desfăşura în perioada 31 martie-4 aprilie, poate chiar în oraşul nostru.