În direct, de la Poliţie
Hoţi de utilaje agricole
Covaciu Alexandru, de 55 de ani, şi Toth Emeric, de 33 de ani, sunt urmăriţi penal pentru că sunt învinuiţi de sustragerea a două grape de disc de S.F., din Biharia, cauzându-i un prejudiciu în valoare de 7.000.000 lei. Prejudiciul a fost recuperat.
Învinuiţi de furt
Lucrătorii Compartimentului Lucrări Penale, i-au identificat şi cercetat pe K. Tiberiu, de 16 ani, şi L. Ioan, de 16 ani, autorii a două furturi, săvârşite pe raza municipiului Oradea, în cursul anului 2001, când au cauzat un prejudiciu în valoare de 5.500.000 lei. Cercetările continuă cu cei doi în stare de libertate în vederea stabilirii întregii activităţi infracţionale.
Motorina s-a ?volatilizat?
În urma unei acţiuni organizate de Biroul Furturi din Auto, a fost identificat, prins şi cercetat, începându-se urmărirea penală, Maghiar Traian, de 40 de ani, cu antecedente penale, care este acuzat că a comis un furt din autocamionul Mercedes, cu numărul de înmatriculare TM-01-DDE, parcat în stradă.
Cel în cauză este cercetat în stare de libertate.
Atentat la cutia milei
Lucrătorii Compartimentului Siguranţă Publică l-au prins în flagrant pe Letner Oskar, de 30 de ani, din Oradea, care este acuzat că, miercuri, a sustras din cutia milei din incinta Bisericii cu Lună suma de 96.000 lei, folosind de o bandă adezivă de tip schoch. I s-a întocmit dosar penal.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.