Cifrele campionatului
Liga a V-a, etapa 8
Seria I
Dinamo Oradea – CAO 1910 Oradea 1-5
Marcatori: Hering 7, E. Popa 65, Pașca 66, Haș 79, Cârjan 82 / Zima 90+3 (11 m)
Minerul Şuncuiuş – Toldy Sânnicolau de Munte 8-0
Marcatori: C. Popa 24, Șvab 27, S. Brândaș 37, 80, Erdei 43, Coboc 47, 61, Toderaș 89
Cetatea Biharia – Inter Aştileu 0-4
Marcatori: Dumiter 30, 70, I. Coste 39, Iaz 59
Progresul Sâniob – Voinţa Suplac 0-3
Marcatori: Chirilă 42 (11 m), Cadar 70, Kovacs 90+1 (11 m)
AS Vadu Crișului – LPS Bihorul 3-0
Marcatori: Jolțe 22, Hașaș 38, Pușcău 43
Slovan Valea Cerului – Locadin Ţeţchea 2-4
Marcatori: Fatura 40, 80 / Podhora 22 (autogol), Cr. Butuc 27, 59 Fekete 49
Foresta Tileagd –Viitorul Bratca 6-2
Marcatori: Gyuro 7, 74, 90, A. Popa 15, Varga 19, Cr. Lazăr 83 / Balog 61, Bradea 78
CLASAMENT
1. CAO 8 8 0 0 46-7 24
------------------------------------------------------------------------
2. Inter Aştileu 8 6 1 1 31-17 19
3. Şuncuiuş 8 6 0 2 31-12 18
4. Dinamo Oradea 8 5 2 1 42-15 17
5. Tileagd 8 5 1 2 32-14 16
6. Voinţa Suplac 8 4 1 3 23-17 13
7. Ţeţchea 8 4 1 3 24-21 13
8. Cetatea Biharia 8 4 0 4 12-17 12
9. Vadu Crișului 8 3 1 4 14-21 10
10. Valea Cerului 8 2 1 5 16-22 7
11. Viitorul Bratca 8 2 1 5 18-26 7
12. LPS Bihorul 8 2 0 6 15-35 6
13. Toldy 8 0 1 7 8-54 1
14. Sâniob 8 0 0 8 8-40 0
Etapa viitoare (21-22 octombrie): ACS CAO 1910 Oradea - ACS Progresul Sâniob; Voinţa Suplac - AS Vadu Crișului; LPS Bihorul - Cetatea Biharia; Inter Aştileu - Foresta Tileagd; CSC Viitorul Bratca - AS Slovan Valea Cerului; Locadin Ţeţchea - Minerul Şuncuiuş; Toldy Sânnicolau de Munte - CS Dinamo Oradea.
SERIA a II-a
Unirea Oşorhei – Victoria Avram Iancu 3-1
Marcatori: Cora 26, Sfârlea 33, Căvășdan 90+3 / Haiduc 29
Unirea Roşia – Gloria Căbeşti 4-3
Marcatori: I. Manea 4, Copăcean 53, 55, Moțiu 64 / Cr. Lezeu 26, Lasc 77, Țiboc 84
Izvorul Cociuba Mare – Voinţa Cheresig 5-3
Marcatori: Tuderici 11, Ștefan 21, 46, Matica 80, B. Moldovan 88 / Bradea 22, Vila 29, Boldea 32
Viitorul Tărian – Vulturul Dobreşti 3-1
Marcatori: Foltuț 57, B. Balog 71, F. Balog 90
Voința Ciumeghiu – Victoria Tulca 1-1
Marcatori: Shammat 34 / Fechete 28
Zorile Bunteşti – Vida Pomezeu 5-2
Marcatori: Diniș 8, 22, 32, 61, Tomuțiu 54 / Leș 68, Buda 89
CLASAMENT
1. Unirea Oşorhei 8 8 0 0 32-4 24
-------------------------------------------------------------------------
2. Unirea Roşia 8 5 1 2 19-14 16
3. Gloria Căbeşti 8 4 3 1 27-18 15
4. Avram Iancu 8 4 2 2 25-7 14
5. Cociuba Mare 8 5 0 3 22-24 15
6. Viitorul Tărian 8 3 2 3 14-23 11
7. Dobreşti 7 3 1 3 16-16 10
8. Zorile Bunteşti 7 3 0 4 25-15 9
9. Ciumeghiu 8 2 1 5 13-28 7
10. Victoria Tulca 8 1 2 5 9-22 5
11. Voinţa Cheresig 8 1 2 5 10-26 5
12. Vida Pomezeu 8 1 0 7 11-30 3
Etapa viitoare (21-22 octombrie): Victoria Avram Iancu - Izvorul Cociuba Mare; Voinţa Cheresig - Vida Pomezeu; Vulturul Dobreşti - Unirea Roşia; Gloria Căbeşti - ACS Voința Ciumeghiu; Victoria Tulca - AS Unirea Oşorhei; Zorile Bunteşti - Viitorul Tărian.
Furt clar la osorhei ,unde echipa gazda a fost avantajata clar in derby ul cu Av Iancu , se stie de la început cine trebuie sa promoveze , gunoaielor !!!