Campioana Bihorului la minifotbal are o victorie şi o înfrângere după primele două zile ale turneului final al Campionatului Naţional de la Bacău. Plasată în grupa D, AEK Oradea a dispus cu 2-1 de Old Boys Bucureşti şi a pierdut 3-4 cu Extratereştrii Bistriţa.

În prima partidă, golurile orădenilor au fost marcate de Fărcuţa şi Bundea, iar în cea de-a doua au punctat din nou, Fărcuţa, şi Zadori S. 2. În meciul cu bistriţenii, AEK a condus cu 2-0, dar s-a văzut egalată şi învinsă de o formaţie care are şi ea foşti jucători de prima ligă în componenţă. "Chiar dacă am pierdut, mai avem şanse la calificare în sferturi. Suntem la mâna noastră şi cu două victorii în ultimele două partide mergem mai departe. Nu va fi uşor, dar sperăm să ieşim din grupă", a declarat managerul Spiridon Baltsavias.

Din lotul lui AEK fac parte Gheţe - F. Lazăr, Pocian, Bundea, Zadori S., Ianc, Fărcuţa şi Iova.

La competiţie participă 20 de echipe repartizate în patru grupe. Primele două clasate din fiecare serie se califică în sferturile de finală.