Handbaliştii de la CSM Oradea au dat o replică puternică unei echipe din Liga Zimbrilor, CSM Făgăraş, fiind foarte aproape să furnizeze surpriza în optimile de finală ale Cupei României. Orădenii au cedat cu 29-32 în faţa ocupantei locului 13 din primul eşalon după un meci foarte disputat.

În prima repriză, orădenii au condus în majoritatea timpului, uneori chiar cu şase goluri diferenţă (10-4, 11-5), dar până la pauză oaspeţii au reuşit să egaleze (16-16). Plusul de experienţă şi valoare individuală a oaspeţilor a fost mai pregnant în partea secundă, când au condus cu 2-3 goluri. La un moment dat, în minutul 48, orădenii au reulit să egaleze la 24, după care făgărăşenii s-au desprins din nou, impunându-se în cele din urmă cu 32-29.