Dinamo și CAO în Seria I a Ligii a V-a - Programul turului de campionat
Două dintre echipele care s-au înființat în această vară și care au drept obiectiv promovarea se vor duela în aceeași serie a Ligii a V-a. Astfel CAO 1910 Oradea și Dinamo Oradea se vor lupta pentru supremație în Seria I care va avea un total de 14 echipe. Cele două formații vor da piept prima dată în cadrul etapei a 8-a care se va disputa la data de 14 octombrie. Capul de afiș al primei runde va avea loc la Episcopia unde Dinamo Oradea va juca împotriva echipei Minerul Șuncuiuș, una dintre protagonistele fostei ediții de campionat.
Programul turului Seriei I a Ligii a V-a:
Etapa 1, 26-08-2017, ora 18.00
CAO 1910 Oradea - Inter Aştileu
Voinţa Suplac - Toldy Sânnicolau de Munte
LPS Bihorul - Locadin Ţeţchea
Cetatea Biharia - Viitorul Bratca
AS Vadu Crișului - Foresta Tileagd
Progresul Sâniob - Slovan Valea Cerului
Dinamo Oradea - Minerul Şuncuiuş
Etapa a 2-a, 02-09-2017, ora 17.00
Toldy Sânnicolau de Munte - CAO 1910 Oradea
Locadin Ţeţchea - Voinţa Suplac
Viitorul Bratca - LPS Bihorul
Foresta Tileagd - Cetatea Biharia
Slovan Valea Cerului - AS Vadu Crișului
Minerul Şuncuiuş - Progresul Sâniob
Inter Aştileu - Dinamo Oradea
Etapa a 3-a, 09-09-2017, ora 17.00
CAO 1910 Oradea - Locadin Ţeţchea
Voinţa Suplac - Viitorul Bratca
LPS Bihorul - Foresta Tileagd
Cetatea Biharia - Slovan Valea Cerului
AS Vadu Crișului - Minerul Şuncuiuş
Progresul Sâniob - Dinamo Oradea
Toldy Sânnicolau de Munte - Inter Aştileu
Etapa a 4-a, 16-09-2017, ora 16.00
Viitorul Bratca - CAO 1910 Oradea
Foresta Tileagd - Voinţa Suplac
Slovan Valea Cerului - LPS Bihorul
Minerul Şuncuiuş - Cetatea Biharia
Dinamo Oradea - AS Vadu Crișului
Inter Aştileu - Progresul Sâniob
Locadin Ţeţchea - Toldy Sânnicolau de Munte
Etapa a 5-a, 23-09-2017, ora 16.00
CAO 1910 Oradea - Foresta Tileagd
Voinţa Suplac - Slovan Valea Cerului
LPS Bihorul - Minerul Şuncuiuş
Cetatea Biharia - Dinamo Oradea
AS Vadu Crișului - Progresul Sâniob
Locadin Ţeţchea - Inter Aştileu
Toldy Sânnicolau de Munte - Viitorul Bratca
Etapa a 6-a, 30-09-2017, ora 16.00
Slovan Valea Cerului - CAO 1910 Oradea
Minerul Şuncuiuş - Voinţa Suplac
Dinamo Oradea - LPS Bihorul
Progresul Sâniob - Cetatea Biharia
Viitorul Bratca - Locadin Ţeţchea
Foresta Tileagd - Toldy Sânnicolau de Munte
Inter Aştileu - AS Vadu Crișului
Etapa a 7-a, 07-10-2017, ora 15.00
CAO 1910 Oradea - Minerul Şuncuiuş
Voinţa Suplac - Dinamo Oradea
LPS Bihorul - Progresul Sâniob
Cetatea Biharia - AS Vadu Crișului
Viitorul Bratca - Inter Aştileu
Locadin Ţeţchea - Foresta Tileagd
Toldy Sânnicolau de Munte - Slovan Valea Cerului
Etapa a 8-a, 14-10-2017, ora 15.00
Dinamo Oradea - CAO 1910 Oradea
Progresul Sâniob - Voinţa Suplac
AS Vadu Crișului - LPS Bihorul
Cetatea Biharia - Inter Aştileu
Foresta Tileagd - Viitorul Bratca
Slovan Valea Cerului - Locadin Ţeţchea
Minerul Şuncuiuş - Toldy Sânnicolau de Munte
Etapa a 9-a, 21-10-2017, ora 15.00
CAO 1910 Oradea - Progresul Sâniob
Voinţa Suplac - AS Vadu Crișului
LPS Bihorul - Cetatea Biharia
Inter Aştileu - Foresta Tileagd
Viitorul Bratca - Slovan Valea Cerului
Locadin Ţeţchea - Minerul Şuncuiuş
Toldy Sânnicolau de Munte – Dinamo Oradea
Etapa a 10-a, 28-10-2017, ora 15.00
AS Vadu Crișului - CAO 1910 Oradea
Cetatea Biharia - Voinţa Suplac
LPS Bihorul - Inter Aştileu
Slovan Valea Cerului - Foresta Tileagd
Minerul Şuncuiuş - Viitorul Bratca
Dinamo Oradea - Locadin Ţeţchea
Progresul Sâniob - Toldy Sânnicolau de Munte
Etapa a 11-a, 04-11-2017, ora 14.00
CAO 1910 Oradea - Cetatea Biharia
Voinţa Suplac - LPS Bihorul
Inter Aştileu - Slovan Valea Cerului
Foresta Tileagd - Minerul Şuncuiuş
Viitorul Bratca - Dinamo Oradea
Locadin Ţeţchea - Progresul Sâniob
Toldy Sânnicolau de Munte - AS Vadu Crișului
Etapa a 12-a, 11-11-2017, ora 14.00
LPS Bihorul - CAO 1910 Oradea
Voinţa Suplac - Inter Aştileu
Minerul Şuncuiuş - Slovan Valea Cerului
Dinamo Oradea - Foresta Tileagd
Progresul Sâniob - Viitorul Bratca
AS Vadu Crișului - Locadin Ţeţchea
Cetatea Biharia - Toldy Sânnicolau de Munte
Etapa a 13-a, 18-11-2017, ora 14.00
CAO 1910 Oradea - Voinţa Suplac
Toldy Sânnicolau de Munte - LPS Bihorul
Locadin Ţeţchea - Cetatea Biharia
Viitorul Bratca - AS Vadu Crișului
Foresta Tileagd - Progresul Sâniob
Slovan Valea Cerului - Dinamo Oradea
Inter Aştileu - Minerul Şuncuiuş
Dinamo Oradea va juca la Paleu! Sambata ora 11!