Liga a V-a - Majoritatea meciurilor se joacă mâine
Cu două excepţii, meciurile din Liga a V-a se dispută mâine, după următorul program:
SERIA I, ETAPA 18
MÂINE
Ora 11.00: LPS Bihorul - FC Bihor Legenda 1902 (Stadionul „Tineretului”)
Ora 14.00: Foresta Tileagd - CS Săcueni
Ora 15.00: AS Vadu Crişului - Minerul Şuncuiuş
Ora 17.00: Toldy Sânicolau de Munte - Voinţa Suplac
Inter Aştileu şi Unirea Bratca vor sta.
Unirea Oşorhei - Slovan Valea Cerului 1-0 s-a disputat miercuri.
CLASAMENT SERIA I
1. FC Bihor 15 14 1 0 79–4 43
------------------------------------------------------------------------------------
2. CS Săcueni 16 10 2 3 51–22 35
3. Inter Aştileu 16 10 2 4 54–31 32
4. Minerul Şuncuiuş 16 9 4 3 34–15 31
5. AS Vadu Crișului 16 7 2 7 28–30 23
6. Unirea Oşorhei 16 7 1 8 29–27 22
7. Voinţa Suplac 15 5 5 5 31–32 20
8. Viitorul Popeşti* 16 6 1 9 22–29 19
9. Toldy 16 6 1 9 31–56 19
10. Unirea Bratca 16 5 1 10 42–60 16
11. Foresta Tileagd 15 3 3 9 30–49 12
12. LPS Bihorul 16 4 0 12 34–61 12
13. Valea Cerului 17 3 3 11 24-73 12
SERIA a II-a, ETAPA 16
ASTĂZI, ora 17.00
CF Liberty Oradea - Zorile Bunteşti (la Coşdeni)
MÂINE
Ora 12.00: Viitorul Tărian - Vulturul Dobreşti (la Girişu de Criş)
Ora 14.00: Biharea Vaşcău - Victoria Tulca
Ora 15.00: Unirea Roşia - Izvorul Cociuba Mare
Ora 16.00: Gloria Căbeşti - Voinţa Ciumeghiu
Ora 17.00: Dacia Gepiu - Cetatea Biharia
CLASAMENT SERIA II
1. CSC Gepiu 15 12 2 1 56–16 38
-------------------------------------------------------------------------------------
2. Biharea Vaşcău 15 11 2 2 49-11 35
3. Zorile Bunteşti 15 10 1 4 41-27 31
4. Unirea Roşia 15 9 1 5 44–28 28
5. Izvorul Cociuba Mare 15 7 3 5 45–33 24
6. Gloria Căbeşti 15 6 2 7 42–43 20
7. Vulturul Dobreşti 15 5 4 6 25–38 19
8. Victoria Tulca 15 4 3 8 19-34 15
9. Voinţa Ciumeghiu 15 4 3 8 25–45 15
10. Cetatea Biharia* 15 4 3 8 30-39 12
11. CF Liberty 15 3 0 12 15–38 9
12. Viitorul Tărian 14 3 0 11 21–62 9
*Cetatea Biharia a fost penalizată cu trei puncte pentru substituire de jucător.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.