Ambele reprezentante ale Bihorului prezente la etapa zonală a Interligii de Iarnă s-au oprit în această fază. Viitorul Oradea s-a situat pe locul 5 la Trofeul "Gheorghe Ola”, de la Bistriţa, în competiţia rezervată copiilor născuţi în 2009, iar Rapid-Crişul Oradea s-a clasat pe 4 la Trofeul „Gheorghe Ene" pentru copii născuţi în 2010.

Viitorul (antrenor, Dan Mudura) a înregistrat două victorii şi trei înfrângeri, fiind la egalitate de puncte cu echipele de pe locurile 3 şi 4, dar golaveraj inferior. Echipa orădeană a învins cu 5-4 pe Plimob Sighet, cu 6-2 pe Viitorul Zalău, şi a pierdut 1-5 cu Transilvania Bistriţa, 0-4 cu Kinder Carei şi 1-10 cu Luceafărul Cluj, ultima calificându-se la turneul final.

Clasament: 1. Luceafărul Cluj - 15 puncte, 2. Transilvania Bistriţa - 12 p, 3. Plimob Sighet - 6 p (23-18), 4. Kinder Carei - 6 p (22-23), 5. Viitorul Oradea - 6 p (13-25), 6. Viitorul Zalău - 0 p.

Rapid Crişul Oradea (antrenori Vig Zoltan şi Răzvan Lădar) a jucat în Sala „Horia Demian” din Cluj-Napoca, unde a trecut cu 1-0 de Viitorul Zalău, au încheiat nedecis, 3-3, cu Sporting Recea şi au pierdut, 0-6 cu Primavera Satu Mare, 2-6 cu Transilvania Bistriţa şi 0-8 cu Luceafărul Cluj. Şi la această categorie de vârstă, Luceafărul Cluj s-a clasat pe primul loc, obţinând dreptul de a juca la faza finală.

Clasament: 1. Luceafărul Cluj - 15 puncte, 2. Transilvania Bistriţa - 12 p, 3. Primavera Satu Mare - 9 p, 4. Rapid Crişul Oradea - 4 p, 5. Viitorul Zalău - 3 p, 6. Sporting Recea - 1 p.