Debut nefast pentru CSM CSU Oradea în Grupa J din FIBA Europe Cup. Vicecampioana României a fost învinsă de campioana Slovaciei, Patrioti Levice, scor 91-93 (28-25, 23-21, 19-33, 21-14), chiar la Oradea Arena.

Debut nefast pentru CSM CSU Oradea în Grupa J din FIBA Europe Cup. Vicecampioana României a fost învinsă de campioana Slovaciei, Patrioti Levice, scor 91-93 (28-25, 23-21, 19-33, 21-14), chiar la Oradea Arena.
Toate jocurile etapei a 9-a din eșalonul cinci au loc duminică. Cap de afiș este duelul Biharea Vașcău - CSC Nojorid Livada, echipe la egalitate de puncte, pe locurile 3-4, care traversează o perioadă fastă. Vășcăuanii vin după două remize la 1 cu ocupantele primelor două locuri, după ce au condus în fiecare partidă.
Circuitul „Oradea joacă padel” a ajuns la etapa a 10-a, programată sâmbătă, 21 octombrie, la Padel Arena Oradea din complexul Era Park. Competiţia se anunță foarte interesantă având în vedere numele și valoarea jucătorilor, urmând să participe cei mai buni sportivi, care în sezonul trecut au dominat chiar Circuitul Național.
Localitatea Izvorani a găzduit recent, în incinta Complexului Olimpic Sydney 2000, finala Campionatului Naţional de judo pentru juniori U21 la care echipa LPS CSŞ Bihorul Oradea a reuşit să devină viceampioana naţională.
Capitala României a găzduit recent Campionatele Naţionale de tir sportiv pentru seniori şi tineret, la probele de glonţ, întrecere în cadrul căreia reprezentanţii CSU Oradea au cucerit 35 de medalii, dintre care 12 la seniori şi 23, la tineret.
Voleibalistele pregătite de către Mariana Szabo Alexi au suferit o corecţie destul de severă în partida susţinută în deplasare cu U Cluj, una dintre cele două echipe cu maximum de puncte obţinute în minimum de seturi în cele două etape disputate.
La Baza AEK Oradea s-a desfăşurat zilele trecute primul turneu din Campionatul Județean de Minifotbal Bihor. Competiţia s-a adresat copiilor născuți în anii 2009-2010 și 2011-2012, categorii la care s-a impus Dinamic Oradea (antrenori Ovidiu Silaghi și Cristian Mureșan).
Vicecampioana României și campioana Slovaciei se vor afla față în față în cadrul etapei I din Grupa J a FIBA Europe Cup. Partida se va desfășura miercuri, 18 octombrie, de la ora 19.00 (Digi Sport 3), la Oradea Arena.
Record de goluri în etapa a 8-a din eşalonul cinci, nu mai puţin de 45 în cele şapte jocuri de la sfârşitul săptămânii trecute! Scorul rundei l-a reuşit Zorile Bunteşti pe terenul ultimei clasate, AFC Crişana, bunteştenii bifând a patra victorie consecutivă după un început de campionat cu tot atâtea înfrângeri!
Handbaliștii orădeni au avut o prestație solidă în partida contând pentru etapa a 5-a din Seria A a Divziei A reușind să învingă clar, scor 24-38 (15-21), în deplasare, pe CSU Târgu Jiu.