Handbaliştii au revenit din vacanţă - CSM Oradea a demarat pregătirile pentru liga secundă
Începutul săptămânii a coincis cu reluarea pregătirilor de către handbaliştii de la CSM Oradea. Aceştia s-au reunit la Arena Antonio Alexe sub comanda aceluiaşi staff tehnic format din Cosmin Liberț și Dan Pițigoi.
La primuşl antrenament, axat pe alergări ușoare, exerciții fizice și un meci de... fotbal, au fost prezenţi George Duma, Adrian Urdă, Ianus Dumitrescu, Darius Bran, Benjamin Szabo, Csongor Szasz, Robert Gabriel Cîțu, Darius Ungureanu, Antonio Chiș, Alin Calman, Constantin Rusu, George Roșca, Andrei Vaina, Albert Chivași, David Mateaș, precum şi juniorii de la CS Alpha Oradea, Luca Calman, Darian Toth, Luca Găzdac, Răzvan Șușman, Denis Târb și Tudor Tăutu.
Nu mai fac parte din efectivul echipei orădene, Andrei Crișan, care a renunţat la activitatea handbalistică, Albert Iulian Vizitiu, Sebastian Baciu, George Breban şi Paul Oargă.
Antrenamentele se vor desfășura pe plan local, iar pe 11 august CSM Oradea va disputa primul amical în deplasare, cu Minaur Baia Mare. La sfârşitul lunii, mai precis în perioada 29-31 august, echipa orădeană se va deplasa la Ghimbav, pentru trei partide în cadrul unui turneu amical la care vor mai participa Steaua București, CSM Sighișoara și CSO Teutonii Ghimbav.
Campionatul ligii secunde va demara la jumătatea lunii septembrie, însă decamdată FR Handbal nu a comunicat componenţa seriilor şi nici programul competiţional. Clasată pe locul 3 la turneul de promovare, CSM Oradea ar fi avut drept de participare în Liga Zimbrilor, dar nu a dispus de resurse financiare în acest sens.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.