Liga a IV-a la fotbal - Statistica etapei a 22-a
Rezultatele, marcatorii şi clasamentele după meciurile din etapa 22 a Ligii a IV-a:
Crişul Sântandrei - Unirea Livada 2-3 (2-1)
Au marcat: S. Ban 6, S. Ianc 41 / Cl. Crişan 15, D. Lele 52, 90+3
Crişul: T. Deac - P. Deac, Gavrilaş, Hering, L. Dărăban (80 C. Dianu), S. Ianc, Cl. Copil, Novak, Covaciu (59 Cr. Dărăban), R. Giura, S. Ban.
Antrenor: Ciprian Dianu
Unirea: C. Verdeş - Mureşan, Copos (90+3 Dobondi), D. Lele, Floruţ, Borzescu, Cl. Crişan, Laslău, Moisi, M. Popa, V. Ienciu (25 Buda).
Antrenor: Mădălin Popa
Cartonaşe galbene: L. Dărăban 70, Cl. Copil 81, Novak 87 / Borzescu 43, D. Lele 70, Buda 76
Arbitri: Andrei Pirtea - Cristian Gozman, Alin Opriş.
Observator AJF: Alexandru Herman
La juniori: 9-0.
CS Bihorul Beiuş - CS II Oşorhei 3-0 (2-0)
Au marcat: P. Mihuţa 3, V. Silaghi 37 penalty, D. Toma 81
Bihorul: Odobasianu - Foghiş, N. Mihoc, Ciobriş, Cr. Copil, C. Mândru, Fl. Popa, D. Stan, P. Mihuţa, (75 G. Popa) V. Silaghi, D. Toma.
Antrenor: Rudolf Kovacs
CS II Oşorhei: Sg. Nicoară - S. Matei, M. Gal, Şorca (85 Gyory), Filimon, M. Junc (59 G. Antal), Ciorba, S. Rus (70 I. Groza), Habakuk, B. Praja, S. Grozav (85 Keresztesy).
Antrenor: Petru Gabor
Cartonaşe galbene: - / S. Matei 40, Sg. Nicoară 53, M. Junc 56
Arbitri: Cristian Nagy - Radu Bandula, Andrei Laza.
Observator AJF: Florin Marian
La juniori: 0-2.
CS Mădăras - Unirea Valea lui Mihai 1-2 (0-1)
Au marcat: R. Puşcaş 85 / R. Crişan 27, Lakatos 49
CS Mădăras: Kovacs - Mughiuruş, I. Chişe, C. Chişe, Sala, C. Şipoş, Ad. Petricău, Al. Lezeu, R. Puşcaş, Memetea (46 V. Tudor), Gh. David.
Antrenor: Lorand Kadar
Unirea: Perenyi - Hosu, B. Iova, Foriş, R. Crişan, Mândrilă (68 Beres), Toth, Daroczi, J. Gabor (27 Cr. Sandor), Krizsan (46 Gego), Lakatos (79 Bersenski).
Antrenor: Sandor Fele
Cartonaşe galbene: Al. Lezeu 28, C. Şipoş 79 / J. Gabor 14, B. Iova 79, Foriş 83
Arbitri: Vasile Cozac - Norbert Orban, Sergiu Mitra.
Observator AJF: Radu Bitea
La juniori: 6-1.
CSC Sînmartin - FC Universitatea Oradea 2-2 (0-0)
Au marcat: Şt. Meşter 49, P. Ardelean 77 / Agiurgioaei 53 (11 m), 59
CSC Sînmartin: Avram - D. Iuhas, Bala, Şt. Meşter, Cr. Jurcuţ, P. Ardelean, Meseşan, P. Pereţ, Pintea, G. Mangra, B. Buştea (58 L. Pereţ).
Antrenor: Daniel Lupaşcu
FC Universitatea: Danciu - Urbanowski, R. Matei, Tegzeş, D. Jurcă, Boneta, David, R. Baran, A. Luca, Agiurgioaiei, Suwan.
Antrenor: Lucian Stance
Cartonaşe galbene: D. Iuhas 88 / D. Jurcă 17, 88, A. Luca 50, Tegzeş 66
Cartonaşe roşii: - / D. Jurcă 88
Arbitri: Raoul Roşu - Florin Toia, Sergiu Bârţan.
Observator AJF: Ştefan Gallovits
La juniori: 3-3.
Padişul Bihorul Gurani - CSO Ştei 0-3 (la masa verde)
Viitorul Borş - CSC FC Paleu 3-0 (la vasa verde)
Meciul Crişul Aleşd - CS Diosig a fost întrerupt în minutul 9, după ce jucătorul Andrei Cătană (Crişul Aleşd) a căzut pe teren, a fost resuscitat şi apoi transportat cu Ambulanţa la Spitalul Judeţean Oradea. Partida va fi reprogramată.
CSM Olimpia Salonta a stat.
CLASAMENT
1.CS Diosig 19 16 2 1 70-20 50
----------------------------------------------------------------------------------
2.Sântandrei 21 15 2 4 74-26 47
3.Bihorul Beiuş 20 14 5 1 51-14 47
4.U. Oradea 20 14 2 4 63-26 44
5.Valea lui Mihai 20 11 2 7 34-20 35
6.Unirea Livada 21 10 4 7 50-49 34
7.Viitorul Borş 21 9 3 9 49-43 30
8.CSO Ştei 21 7 8 6 34-36 29
9.CS Mădăras 21 8 2 11 45-60 26
10.CS 2 Oşorhei 21 6 6 9 31-52 24
11.Crişul Aleşd 20 7 2 11 36-35 23
12.CSC Sânmartin 22 4 6 12 29-52 18
13.Salonta 20 3 4 13 22-44 13
-----------------------------------------------------------------------------------
14.CSC FC Paleu** 20 2 4 14 15-39 10
15.Padișul Gurani* 20 0 2 18 12-99 -1
* Padişul Gurani, penalizată cu trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei, a fost exclusă din campionat după etapa 18 şi va pierde meciurile cu 0-3.
**CS FC Paleu s-a retras din campionat şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.
CLASAMENT JUNIORI
1. CS 2 Oşorhei 21 18 2 1 67-20 56
----------------------------------------------------------------------------------------
2. CS Bihorul Beiuş 20 17 1 2 112-23 52
3. CSM Olimpia Salonta 20 16 1 3 95-21 49
4. Crişul Sântandrei 21 15 0 6 87-36 45
5. CS Mădăras 20 14 0 6 78-29 42
6. Valea lui Mihai 20 11 1 8 78-62 34
7. CSO Ştei 21 10 2 9 64-38 32
8. Universitatea 20 9 3 8 71-40 30
9. Crişul Aleşd 20 8 1 11 55-84 25
10. CSC Sânmartin 20 7 3 10 57-62 24
11. Viitorul Borş 20 7 2 11 45-56 23
12. CS Diosig 19 7 1 11 40-69 22
13. Padișul Gurani* 20 2 0 18 30-121 6
14. CSC FC Paleu* 21 1 1 19 21-89 4
15. Unirea Livada 21 0 0 21 19-197 0
Etapa viitoare (29-30 aprilie): CSM Olimpia Salonta - CS Mădăras, Unirea Valea lui Mihai - CSC Sînmartin, FC Universitatea Oradea - Crişul Aleşd, CS Diosig Bihardioszeg - Crişul Sântandrei, CSO Ştei - Viitorul Borş, CSC FC Paleu* - CS Bihorul Beiuş 0-3 (la masa verde), Unirea Livada - Padişul Gurani* 3-0 (la masa verde). CS Oşorhei va sta.
Î-mi plac albitrii astea care dau galbene numa la oaspet. Gazdari ca pe vremea lu Ceausescu 5% ca is 50%
Iulius Timar.....s....i pensula.