Crişana Digitală

Cetățeanul surmenat
Computerele Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Neamț au fost virusate după ce unii angajați au accesat site-uri cu conținut nerecomandat minorilor. Ca să se apere, un om în halat alb ar fi declarat că a auzit că site-urile respective „te scoală din morți” și ar fi încercat acest tratament, revoluționar, dar deocamdată experimental.

Daniel Man
Salvarea României rămâne doar un slogan steril pentru cei imatur politic. Plus că luarea unor decizii cu mintea înfierbântată este o caracteristică a „bărbaților de stat” ce populează administrarea țării la cel mai înalt nivel. O populează şi deseori o poluează.


Crişana TV
Zilele trecute, în urma unor controale efectuate în localitățile Otomani și Ștei, inspectorii Gărzii de Mediu Bihor au identificat o serie de activităţi neconforme la colectori de deşeuri metalice.
Intrebarea Zilei
Consideraţi că demiterea lui Vlad Voiculescu din funcţia de ministrul al Sănătăţii a fost: