Un tânăr de 21 de ani a fost bătut, urcat cu forța într-o mașină și lipsit de libertate - Trei bihoreni, reținuți
Polițiștii bihoreni au reținut trei bărbați, cercetați pentru lovire sau alte violențe și lipsire de libertate în mod ilegal, după o altercație în localitatea Ianoșda. Victima, un tânăr de 21 de ani, a fost bătut, iar apoi urcat cu forța într-o mașină și dus la domiciliul unui suspect, unde agresiunile au continuat.
Potrivit comisarului șef Alina Fărcuța, purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor, duminică, în urma administrării probatoriului, polițiștii Secției nr.9 de Poliție Rurală Cefa au dispus reținerea, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 36 de ani, un bărbat de 29 de ani, ambii din localitatea Ianoșda, și față de un bărbat de 25 de ani, din comuna Tulca, pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și lipsire de libertate în mod ilegal.
„Din cercetările efectuate de polițiști a rezultat că, la data de 28 iunie a.c., în jurul orei 22.47, în timp ce se aflau în fața unui magazin din localitatea Ianoșda, cei trei, alături de un bărbat, de 30 de ani, din comuna Tinca, cercetat de polițiști în aceeași cauză, pe fondul unor neînțelegeri mai vechi, ar fi agresat un tânăr, de 21 de ani, din localitatea Gepiu, aplicându-i mai multe lovituri, cu un corp contondent, la nivelul corpului și al capului, iar apoi, fără voia sa, l-ar fi introdus într-un autoturism, cu care l-ar fi transportat la domiciliul bărbatului de 36 de ani, unde ar fi fost din nou agresat fizic, iar apoi ar fi fost transportat înapoi și lăsat în fața magazinului din localitatea Ianoșda, unde a debutat altercația”, a transmis comisarul șef Alina Fărcuța.
În urma agresiunii, bărbatul a suferit leziuni pentru vindecarea cărora necesită între 4 și 5 zile de îngrijiri medicale. Luni, polițiștii Secției nr. 9 de Poliție Rurală Cefa i-au prezentat pe cei patru bărbați la Parchetul de pe lângă Judecătoria Salonta, în vederea dispunerii de măsuri legale.
„Polițiștii Secției nr.9 de Poliție Rurală Cefa continuă cercetările în cauză sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Salonta, pentru documentarea întregii eventuale activități infracționale a celor în cauză”, a mai transmis Poliția Bihor.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.