La sfârşitul săptămânii s-au disputat patru partide retur din faza judeţeană a Cupei României. Singurul meci cu deznodământ incert după prima manşă, cel de pe terenul de la Universitate, a avut nevoie de prelungiri pentru stabilirea echipei calificate.

Crişul Sântandrei a dat în prelungiri lovitura de graţie "studenţilor" orădeni, care au trecut şi ei pe lângă gol de câteva ori. Vulturii Săcueni şi Izvorul Cociuba Mare au obţinut victorii de palmares cu Viitorul Borş, respectiv Bihorul Beiuş, iar Foresta Tileagd a repetat scorul (4-0) din tur cu Crişul Aleşd.

SERIA NORD - FAZA II

Crișul Aleșd - Foresta Tileagd 0-4 (0-3), în tur 0-4.Vlad Naghi 6, 37 Laviniu Dărăban 11, Sorin Ban 83

Vulturii Săcueni - Viitorul Borș 2-0 (1-0), în tur 0-9. Janos Szucs 11, Robert Olah 90+2 (11 m)

Foresta Tileagd și Viitorul Borș s-au calificat în turul următor.

SERIA SUD - FAZA I

FC Universitatea Oradea - Crișul Sântandrei 0-1 (0-0), după prelungiri, în tur 1-1. Victor Dobrescu 95

Izvorul Cociuba Mare - CS Bihorul Beiuș 2-0 (0-0), în tur 1-7. Claudiu Birta 62, Sergiu Tirla 87 penalty

Crișul Sântandrei, CS Bihorul Beiuș s-au calificat în turul următor, în care vor juca şi Victoria Avram Iancu și Voința Ciumeghiu.