Cu un nou antrenor principal și la doar trei zile de la reunire, CAO a disputat și câștigat prima partidă de verificare din presezon reușind să se impună cu 4-0 (2-0) pe Stadionul Tineretului din Oradea în compania echipei U19 a LPS Bihorul.

„La capătul unui amical disputat pe o căldură destul de greu suportabilă, CAO s-a impus în fața arțăgoasei și talentatei echipe a LPS Bihorul, care a lăsat la rândul ei o impresie bună. Andrei Șut a deschis scorul cu o execuție personală, lovitură liberă de la 30 de metri, iar înainte de pauză Ákos Waritz a dublat avantajul, după ce a trimis cu capul puternic, din cornerul executat de Mario Vesa. După 45 de minute, CAO a schimbat în mare liniile, iar Vlad Naghi a punctat cu un șut din interiorul careului, după o minge plecată de la Șut și trecută pe la Zádori. Daniel Lăsconi avea să stabilească scorul final, cu o reluare la colțul lung, de la 7-8 metri. Pe final căldura și-a pus amprenta pe jocul ambelor echipe, astfel s-a încheiat LPS 0, CAO 4”, informează cei de la CAO prin intermediul paginii lor de socializare.

În următorul test al verii, CAO se va duela cu echipa CS Beliu o formație arădeană de Liga a 4-a

CA Oradea: Kr. Balog – Sz. Kincses, Ov. Ienciu, A. Alungi, S. Mîndrila – R. Ardelean, Ed. Tămaș – M. Vesa, Á. Waritz, An. Șut – D. Lăsconi. După pauză au mai evoluat: Al. Cherman, Ct. Har – D. Guppy, Vl. Naghi, L. Mănoiu, M. Joseph, Cr. Jurcuț, Fl. Vesa și S. Zádori. Antrenor: Andrei Haș

LPS Bihorul U19: B. Bondas – R. Ciuclea, R. Pașcalău, M. Moș, A. Nagy, Al. Bocuț, Moza, Al. Brisc, D. Bala, Á. Bagoly, Cr. Ban. Au mai evoluat: D. Dumea – D. Mada, D. Crainic, M. Secară, A. Zghibolț, R. Haiduc, Kr. Horvath, D. Pereș, R. Sescu. Antrenor: Lucian Stance